Kabine toplanıyor! Okulların açılması gündeme gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün 8. kez telekonferans yöntemiyle yapılacak kabine toplantısında okulların açılması gündeme gelecek mi?

Haberler 18.05.2020, 10:16 18.05.2020, 10:29
Kabine toplanıyor! Okulların açılması gündeme gelecek mi?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirleri değerlendirmek ve önümüzdeki Ramazan bayramıda sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili kararlar almak için Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün 8.kez telekonferans yöntemiyle kabine'nin toplanması bekleniyor.

Kabine toplantısında koronavirüs ile mücadele sürecinde alınan yol,şehirlerdeki vaka durumları,normalleşme sürecinde AVM'lerin,berberlerin açılmasının vakalar üzerideki etkilerinin konuşulması ve çıkan sonuçlar doğrultusunda normalleşme planındaki gidişatın belirlenmesi beklenmektedir.

Tüm bunların yanında 31 Mayıs tarihine kadar uzaktan eğitimde olan ve 1 Haziran da okulların açılıp açılmayacağı yada açılacak ise kısmi olarak mı açılacağı veya vakaların tamamen kontrol altına alındığı şehirlerde mi eğitimin öncelikle başlayacağı gibi bir çok seçeneğin masaya getirilmesi bekleniyor.

Ancak okulların durumu ile ilgili kararın daha net ve sağlıklı olması için bu kararın ramazan bayramı sonrasında bırakılması muhtemeldir.

mebpersonel.com/özel

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@