Kahtalı Yardımsever Öğretmenler

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 3 öğretmen tarafından Ramazan dolayısıyla ihtiyacı olan 125 aileye her gün 500 pide dağıtılıyor

Haberler 19.05.2020, 12:27
Kahtalı Yardımsever Öğretmenler

.İlçede salgın devam etmesine rağmen ihtiyaç sahibi aileler bu süreçte unutulmuyor. Ramazan ayında ailelerin iftarlık pide gereksinimlerini karşılayan öğretmenler, bugüne kadar Kahta’da hemen her gün ihtiyaç sahiplerine yaptıkları yardımlarla 6 bine yakın pide dağıtımı gerçekleştirdi.

Yapılan yardımları haber alan hayırsever vatandaşların da desteğiyle bazen bir günde 2 bin ekmeğe kadar ulaşabildiklerini belirten, ilçede görevli sınıf öğretmeni Sadık Akbulut, ayrıca 100 adet gıda paketi ve 5 bini aşkın da nakit yardımında bulunduklarını belirtti.

Kardeşlik Sofrası

Sınıf öğretmeni Sadık Akbulut, Ramazan ayının başlangıcından bu yana diğer öğretmenlerle beraber çeşitli gıda, zekat ve fitre yardımları ile ihtiyaç sahibi yoksul insanlara ulaşmaya çalıştıklarını belirtirken bir gün başka bir arkadaşlarının teklifi üzerine pide dağıtma konusunda da yoksullara yardımcı olma kararı aldıklarını söyledi. Akbulut, sonrasında yaşadıkları süreci şu sözlerle anlattı:

“Sosyal medya hesaplarım üzerinden Peygamber Efendimiz yarım hurma ile de olsa cehennem ateşinden korunun buyuruyor, biz de bu sebeple bir pide ile olsa bile kardeşlerimizin sofrasına neden misafir olmayalım şeklinde paylaşım yaptım.” Bu paylaşımın ardından tanıdık tanımadık 7’den 70’e herkesin verdiği destekle beraber bir gecede 2 bin ekmeğe ulaştıklarını belirten yardımsever öğretmen Sadık Akbulut, an itibariyle Kahta’nın her köşesinde ve her mahallesinde 6 bine yakın pide dağıttıklarını, ayrıca da 100’ü aşkın gıda paketi ve 5 binden fazla nakit para yardımında bulunduklarını söyledi. Ramazan ayıyla beraber başladıkları bu yardım kampanyasında günlük ortalama 500 pideyi Kahtalı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını açıklayan Akbulut, “Yaklaşık 125 aileye ulaşıyoruz ve bu 125 ihtiyaç sahibi ailenin duasını alıyoruz, önemli olan bu” şeklinde konuştu. Sınıf öğretmeni Sadık Akbulut, Ramazan ayının başından bu yana devam ettirilen bu kardeşlik ve yardım projesine destek veren herkese teşekkür ettiğini belirterek sözlerini sonlandırdı.

Vatandaş da Yoğun Destek Veriyor

Gün geçtikçe yerel ve ulusal basında yer almasıyla birlikte pide dağıtımını duyan yerli halk ve tüm vatandaşlar da Kahta’daki ihtiyaç sahiplerine bir an önce yardımcı olmak için hayırsever öğretmenlere ulaşıyor. Diğer yandan, pide dağıtımı yapılırken korona virüs tedbirleri kapsamında zorunlu tutulan hijyen kurallarına da dikkat ediliyor; dağıtım ekiplerinde eldiven ve maske kullanımı ihmal edilmiyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@