Kurban bayramı ne zaman 2020

2020 Yılı Kurban Bayramı Ne Zaman? Bu Sene Kurban Bayramı Hangi Günlere Denk Gelecek?

Haberler 22.05.2020, 11:20 23.05.2020, 21:00
Kurban bayramı ne zaman 2020

2020 Yılı Kurban Bayramı Ne Zaman? Bu Sene Kurban Bayramı Hangi Günlere Denk Gelecek?

Kurban Bayramı, İslam dinin kutsal bayramlarından biri. Ülkemizde de 2020 yılı Kurban Bayramı ne zaman olacak diye inanan insanlar tarafından araştırılıyor. Her sene tarihlerin geriye kayması ile insanlar Kurban Bayramının hangi günlere denk geleceğini tam olarak kestirmesi kolay olmuyor. Ayrıca Ramazan Bayramı’ndan sonra gelecek olan Kurban Bayramı da koronavirüs salgınının gölgesinde geçeceğe benziyor. Peki, 2020 yılı Kurban Bayramı ne zaman? Bu sene Kurban Bayramı hangi günlere denk gelecek? Bu soruların cevabı yazımızda.

İslam dininin iki büyük kutsal bayramından biri olan Kurban Bayramı tarihleri yaklaşıyor. Yaz tatiline gelen Kurban Bayramı’nı insanlar değerlendirmek istiyor. Özellikle normalleşme sürecinin başlaması ve kademe kademe sosyal hayata dönülmesi ile beraber çoğu insan yaz tatili ile Kurban Bayramı tatillerini birleştirmek istiyorlar. İnsanları Kurban Bayramı’nda tatil yapabilecekler mi diye öğrenmek için Kurban Bayramı ne zaman diye sorup internetten Kurban Bayramı tarihleri araştırıyorlar.

Bu Sene Kurban Bayramı Hangi Günlere Denk Geliyor?

2020 yılı Kurban Bayramı 31 Temmuz 2020 Cuma günü başlayacak. Bayramın ikinci günü 1 Ağustos 2020 Cumartesi, bayramın üçüncü günü de 2 Ağustos 2020 Pazar günleri olacak. Dört gün süren bayramın son günü ise 3 Ağustos 2020 Pazartesi gününe denk geliyor.

2020 Yılı Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Bilindiği üzere koronavirüs önlemleri kapsamında Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulaması var. Normalleşme sürecine adım atmış olmamıza rağmen Kurban Bayramı adına konuşmak için henüz çok erken. Ancak geçtiğimiz yıllarda bayram tatillerinin hafta sonu tatilleri ile birleştirildiğine sıkça şahit olduk. Bu sene Kurban Bayramı’nın son günü 4 Ağustos 2020 Pazartesi gününe denk geleceği için bu çok mümkün olmayacak gibi görünüyor. Büyük ihtimalle bu sene Kurban Bayramı tatili uzatılmayacak ve insanlar 4 Ağustos 2020 Salı günü işbaşı yapacaklar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@