LGS için öğretmenler gönüllü olarak sınav görevi istemeli

Yaklaşan LGS için öğretmenler gönüllü olarak sınav görevi istemelidir.

Haberler 05.06.2020, 11:58 05.06.2020, 12:10
LGS için öğretmenler gönüllü olarak sınav görevi istemeli

Korona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen ve binlerce ortaokul son sınıf öğrencisinin katılacağı LGS 20 haziran tarihinde yapılacak.Milli Eğitim bakanlığı LGS sınavı için hazırlıklarını yapmaya başladı.Her öğrencinin kendi okulunda gireceği sınav için okulların dezenfekte ve temizlik çalışmaları yapılıyor. Sınav salonları sınav esnasında belirli periyodlar ile havalandırılacak ve sınav esnasında görevliller tüm işlemlerini maske eldiven ile yapacak.

Tüm planlamalar yapılırken diğer yandan Milli Eğitim Bakanlığı LGS sınavıda görev alacak yaklaşık 400 bin öğretmen aramaya devam ediyor. Sınav görevlendirmeleri geçtiğimiz hafta mebbis üzerinden yapıldı ancak bir çok öğretmen korona tehlikesi sebebiyle sınavda görev almak istemedi.

Özellikle büyükşehirlerde sınav görevi için ihtiyacın fazla olduğu ve bu merkezlerde ücretli öğretmenlere sınav görevlisi olarak görev verildiği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında sayıları yaklaşık 1 milyonu bulan öğretmen camiası özellikle bu dönemde kendilerinden bekleneni fazlasıyla yapmıştır. Salgın döneminde vefa grubu çalışmalarıyla, maske dezenfektan gibi ürünlerin üretilmesiyle bu sürece çok fazla katkılda bulunmuştur.

Aynı şekilde milyonlarca öğrencinin geleceği için ter dökeceği LGS sınavı içinde öğretmenler gönüllü olarak görev istemelidir. Özellikle ülke çapında mücadele ettiğimiz bu süreçte öğretmenler her zaman ki gibi kendilerinden beklenenin daha fazlasını yapmalı ve 20 haziran tarihinde yapılacak olan LGS sınavı için gönüllü olarak görev istemelidir.

mebpersonel.com/özel

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@