banner476

LGS sınav ücretleri ne zaman ödenecek ?

Yaklaşık 400 bin öğretmenin görev yaptığı LGS sınav ücretleri ne zaman ödenecek ?

Haberler 20.06.2020, 13:02
LGS sınav ücretleri ne zaman ödenecek ?

Korona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen LGS sınavı bugün 2 oturum halinde ülke çapında yapıldı. Korona virüs hastalığının gölgesinde yapılan LGS'ye yaklaşık 1 milyon 600 bin öğrenci katıldı.

Sınav ülke çapında sıkı tedbirler eşliğinde yapıldı. Öğrenciler kendi okullarına sıra ile sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde görevliler tarafından sınav salonlarına alındı. Veliler ise okul bahçelerine alınmadı. Ülke çapında yapılan LGS'de yaklaşık 400 bin öğretmen görev aldı.Peki lgs görev ücretleri ne zaman yatırılacak ? lgs görev ücretleri ne kadar ?

LGS GÖREV ÜCRETLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 oturum halinde yapılan LGS'de görev alan öğretmenlere oturum başına ücret ödenecek. Oturum başına ödenecek ücretler ise Haziran ayı ek dersleri ile birlikte yatırılacak. Yani LGS sınav görev ücretleri ve haziran ayı ek dersleri Temmuz ayının ilk haftasında ödenecek.

LGS GÖREV ÜCRETLERİ NE KADAR ? 

LGS 'de görev alan öğretmenlere ödenecek ücret görev unvanına göre (salon başkanı , gözetmen , yedek gözetmen) ve vergi dilimine göre değişiklik göstermektedir.

Salon Başkanı ; 203 TL ( %15 )

Gözetmen : 196 TL (%15)

Yedek Gözmen : 147 TL (%15)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@