banner476

MEB'den Öğretmenler için 31 Ağustos - 18 Eylül arası mesleki çalışmalar için yeni karar gelebilir

MEB'den Öğretmenler için 31 Ağustos - 18 Eylül arası okullarda yapacakları mesleki çalışmalar için yeni karar gelebilir.

Haberler 26.08.2020, 08:29
MEB'den Öğretmenler için 31 Ağustos - 18 Eylül arası mesleki çalışmalar için yeni karar gelebilir

Milli Eğitim Bakanlığı yaşanan pandemi süreci sebebiyle 2020 2021 eğitim öğretim yılında okulların 31 Ağustos tarihinde  uzaktan eğitim olarak başlamasına karar vermişti. Uzaktan eğitim sürecinin 18 Eylül tarihine kadar süreceği bu tarihten sonra ise aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçileceği açıklanmıştı.

Bakanlık bu süreçte öğretmenlerin ise okullarda mesleki çalışmalarına devam edeceğini açıklamıştı.

Ancan son günlerde korona virüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte resmi gazetenin bugün ki sayısında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında esnek , dönüşümlü ve uzaktan çalışma modeline geçileceği genelgesi yayımlandı.

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında esnek , uzaktan çalışma döneminin başladığı bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı sayıları 1 milyonu bulan öğretmeni 31 Ağustos - 18 Eylül tarihleri arasında okullara çağırması konusunda kararını tekrardan revize etmesi muhtemeldir.

Konuyla ilgili bugün yada önümüzde ki günlerde resmi bir açıklamanın milli eğitim bakanlığı tarafından yapılması beklenmektedir. Konuyla ilgili olara Mebpersonel.com ailesi olarak yaşanacak gelişmeleri sizlerle anbeean paylaşacağız.

mebpersonel.com/özel haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@