banner476

MEB Görevde Yükselme Yönetmeliği Ne Zaman Yayımlanacak ?

Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliği Ne Zaman Yayımlanacak ?

Haberler 25.06.2020, 12:14 25.06.2020, 12:31
MEB Görevde Yükselme Yönetmeliği Ne Zaman Yayımlanacak ?

Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliği ile ilgili tartışmalar uzun süredir bu yana zaman zaman gündeme geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı yönetim kadrolarına atanma şartlarının şekilleneceği kapsamı bir yönetmelik olan görevde yükselme yönetmeliği ile ilgili geçtiğimiz günlerde MEB eski personel genel Müdürü Hamza Aydoğdu bu konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunumuştu.

O zaman Milli Eğitim Bakanı Personel Genel Müdürlüğü görevini yürüten şimdi ise Aksaray Valisi olan Hamza Aydoğdu, Öğretmen atama ve yerdeğiştirme ile Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme yönetmeliğinin hazır olduğunu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından onaylandığını ve resmi gazete yayımlanmasını beklediklerini dile getirmişti.

Aydoğdu'nun açıklamalarından kısa bir süre sonra Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamlı bir değişiklik ile resmi gazete'de yayımlandı ve 19 Haziran tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.

Diğer bir kapsamlı yönetmelik olan ve yönetici kademesinin ve yönetici adayı personelin yakından takip ettiği , gelen bilgilere göre İl Milli Eğitim Müdürlüğü , ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü vb  atamalar atanabilmek için bir takım şartların getirileceği ve görev tanımlamalarının yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliğinin ise ne zaman yayımlanacağı merak konusu oldu.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@