banner476

MEB Özel okul ücretleri için çözümü buldu.

MEB Özel okul ücretleri için çözümü buldu.

Haberler 14.05.2020, 14:25 14.05.2020, 14:37
MEB Özel okul ücretleri için çözümü buldu.

Okullar  COvid-19 salgını nedeniyle ara verilmesinden sonra en çok merak edilen konulardan biri de Özel Okulların ücret iadesi yapıp yapmayacağıydı. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer YILDIZ imzalı yazıda okullara ara verilmesindne ötürü telafi eğitimlerini yapıldığı yapılan uzaktan eğitimin yüz yüze eğitim olarak sayılması gerektiğini ifade etti.

Bu görüş ile birlikte özel okullarda verilen uzatan eğitimler yüz yüze eğitim olarak sayılacağından ötürü Özel okulların ücret iadesi noktasındaki tartışmalara MEB noktayı koymuş oldu.

İşte Özel Öğretim Kurumlarda Telafi Eğitimleri konulu o resmi yazı

Yorumlar (33)
Fatma 3 ay önce
Allahaşkına aynı şey mi?yüzme aktivitesi ve sosyal hicbir aktivite yok,kahvaltı ve öğle yemeği yok.servis yok.ayrica okulda gün de 5-6 ders işlerken, uzaktan eğitimde 3 ders gördüler.bol bol ödevle çocukları ve anneleri çalıştırdılar. Bütün bunları gözardı edip aynı ücreti almaları çok büyük haksızlık.devlet yine velileri değil, kurumları düşündü bu kararıyla.
ahmet 3 ay önce
beden eğitimi ,görsel sanatlar,müzik,kulüp dersleri,birebir dersler yok
NVGZMLY 3 ay önce
Eğitim için verilen kararı doğru kabul edelim. Peki, öğrenci servis ücreti ve okula ödenen yemek ücreti iade olacak mı?
Ali 3 ay önce
Peki biz bu uzaktan göstermelik eğitim için mi para ödeyeceğiz. Bizede yazık, bizi resmen yolunacak tavuk misali özel okullara tutuvermiş oldunuz. Sizleri tebrik ederim.
Zafer 3 ay önce
Tam yararlanılmadığı için belirli oranda iade edilmelidir
HAYRET 3 ay önce
Yüz yüze eğitim ile bu sureçte yapılan eğitimin bir tutulmayacağını söyleyip söyleyip bu şekil bir çözüm bulmak gerçekten insanı hayrete düşürüyor.
Veli 3 ay önce
Peki özel eğitim kurumlarının faydası olmayan bu sistemi sırf para almak için göstermelik iki üç defalığına mahsus bu işi kullanmasına ne demeli bence ücret alınmamalı öğrenciler de mağdur oldu biz velilerde
Mert Talas 3 ay önce
Böyle bir şey akıl karı değil. Ben özel okula yemek ücreti diye 4 bin lira verdim. O zaman yemediğim yemeğin parasını versin özel okul online eğitimle yüzyüze eğitim aynı ise bende okula online para resmi göndereyim benim çocuğum online eğitime katılmadı ne olacak
AHMET 3 ay önce
Sunu genel mudur yazmış ayip kardesim uzaktan kıytırık egitim diyorlar laf olsun. Meb sermayenin yaninda yer aldı. O zaman uzaktan egitim veren ozel okullar acin ne gerek var.cocuklar okula gitmesin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@