MEB tablet başvurusu

banner483

Milli Eğitim Bakanlığı devam eden uzaktan eğitim süreci için 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet dağıtımı yapılacak. MEB'in tablet dağıtımı önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Haberler 10.10.2020, 11:18 10.10.2020, 11:32
MEB tablet başvurusu

Küresel çapta yaşanan koronavirüs pandemi süreci sebebiyle okullarda bazı kademeler yüz yüze ve uzaktan eğitim, bazı kademeler ise tamamen uzaktan eğitim olacak şekilde eğitim öğretimlerine devam ediyor. Milyonlarca öğrenci için uzaktan eğitim ise eba tv kanalları ve eba platformu üzerinden yapılıyor.

Öğrenciler EBA platformu üzerinden yapılan canlı derslere tablet , bilgisayar yada akıllı telefon ile katılabiliyorlar.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığın'da geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısında alınan karar gereği uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreç için 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet dağıtımı yapılacak. Erdoğan, toplantı sonrasında yapmış olduğu açıklamada önümüzde ki haftalarda 500 bin öğrenciler tablet dağıtımının yapılacağını duyurdu.

Erdoğan'ın bu açıklamalarından sonra MEB çalışmalara hız verdi , 500 bin öğrenciye dağıtılacak ücretsiz tablet dağıtımı için açıklamalarda bulundu.

HANGİ ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI YAPILACAK ?

Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu ifadeleri kullandı:

"İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik. Önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize ulaşmaya başlayacak. Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak."

Ayrıca milli eğitim bakanlığının yanında bazı belediye ve bakanlıklarda ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapacaklarını duyurdu.

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@