Meslek Lisesi Öğretmeni Sosyal Mesafe Uyarı Cihazı Geliştirdi!

Meslek Lisesi öğretmeni sosyal mesafe cihazı geliştirdi! Öğretmen tarafından geliştirilen cihazın seri üretimine başlanacak!

Haberler 09.05.2020, 22:33
Meslek Lisesi Öğretmeni Sosyal Mesafe Uyarı Cihazı Geliştirdi!

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan İSOV-Dinçkök Anadolu Teknik Meslek Lisesi’nde görev yapan Hasan Hüseyin Aslancan geliştirdiği yeni cihaz ile büyük beğeni topladı. Öğretmen Aslancan, meslek lisesindeki imkanları ile sosyal mesafe uyarı cihazı geliştirdi. Çok kısa sürede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından destek bulan cihazın gelecek haftalarda seri üretimine başlanacağı açıklandı.

Meslek Lisesinde Üretildi!

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri öğretmeni Hasan Hüseyin Aslancan, okullar, alışveriş merkezleri, marketler ve iş yerleri gibi sosyal alanın yoğun olduğu yerlerde kullanılmak amacıyla bir cihaz geliştirdi. Bilgisayar ortamında geliştirildikten sonra 3 boyutlu yazıcı yardımı ile üretilen cihaz, yalnızca meslek lisesinde bulunan imkanlar sayesinde üretildi. Öğretmen Aslancan tarafından üretilip, geliştirilen sosyal mesafe cihazı zerinde bulunan sensörler sayesinde yaklaşan kişileri tespit edip sesli uyarıda bulunabiliyor. Sosyal mesafe cihazı 1,5 metre uzaklığa kadar bulunan kişileri tespit edebiliyor ve uygulama üzerinden bu mesafe ayarlanabiliyor. Cihaz ses ve ışık uyarıları ile etrafında bulunan kişileri sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarıyor.

Cihazın Seri Üretimine Geçilecek!

Sosyal Mesafe Cihazının mucidi olan Hasan Hüseyin Aslancan, Milli Eğitim Bakanlığından aldıkları destek sayesinde seri üretime geçebileceklerini açıkladı. Seri üretimin talebe göre şekilleneceğini açıklayan Aslancan, ne kadar talep gelirse o kadar üretilebilecek dedi. Cihazın gelecek haftalarda açılacak AVM, restoran ve benzeri yerlerde kullanılması bekleniyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@