banner476

MSÜ Sınav Soruları ve Cevapları Zor Mu? Kolay Mı?

MSÜ sınavı bugün gerçeleştilirdi.MSÜ sınav soruları ve cevapları haberimizin detayında inceleyebilirsiniz.MSÜ zor mu? Kolay mı?

Haberler 14.06.2020, 13:27 14.06.2020, 13:30
MSÜ Sınav Soruları ve Cevapları Zor Mu? Kolay Mı?

Bugün saat 10:15'te başlayan MSÜ sınavı sona erdi.MSÜ sınavının sonra ermesinden sonra sınava girenler MSÜ sınav soruları ve cevapları için bekleyişe geçti. 135 dakika süre verilen ve 120 sorudan oluşam MSÜ sınav soru dağılımı şu şekilde oldu;  Türkçe (40 soru) Sosyal Bilimler Tarih (5 soru) Coğrafya (5 soru) Felsefe (5 soru) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya ilave Felsefe soruları) (5 soru) Temel Matematik (40 soru) Fen Bilimleri Fizik (7 soru) Kimya (7 soru) Biyoloji (6 soru)

MSÜ sınav sorularu resmi olarak ÖSYM tarafından haftaiçi açıklanacaktır. MSÜ sınavına girenler sınavda akıllarında kalan soruları ve verdikleri cevapları bu haberimizde  yorum kısmında paylaşaraşk sınav değerlendirmesi yapabilirler. Buna bağlı olarak derlenen MSÜ Sınav sorularını bu haberimizde bulabileceksiniz.

MSÜ Sınav soruları zor mu? Kolay mı? bu konudaki yorumlarınızıda yazabilirsiniz.

Peki Sorular Zor Muydu Kolay Mı? Öğrencilerin Sınav Sonrası Görüşleri Neler?

Sınav sonrası kimi öğrencilerin görüşlerine göre sınav zordu kimi öğrenciler ise sınav sorularını ne kolay ne de zor olarak gördü.

Türkçe sorularının geçen senelere göre daha kolay olduğunu belirten öğrenciler özellikle dil bilgisi sorularının daha basit olduğunu ifade ettiler. Ancak paragraf sorularının şıkların birbirine benzer olduğu ve dil bilgisi sorularına göre zorlayıcı olduğu görüşleri bulunuyor.

Matematik soruları adaylara yapılabilir geldi fakat adaylar matematiği yetiştiremediklerini ifade ettiler.

Sosyal Bilimler testinde ise Tarih dersinde sorulan 5 soru için adaylar çok zor yorumunu yaptı geçen seneye göre kesinlikle zor olduğunu söylediler. Coğrafya sorularının ise yorumdan çok bilgi soruları olduğu belirtildi. Felsefe ve Din soruları ise yoruma dayalı olduğundan normal olarak değerlendirildi.

Fen Bilgisi sorularını da değerlendiren öğrenciler ise soruların zor olmadığını geçen seneye göre daha kolay sorulduğunu ifade ettiler. Özellikle Kimya ve Biyoloji’nin Fizik’e göre daha kolay olduğunu söylediler.

MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur.

Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır

MSÜ sınav sonuç tarihi konusunda net tarhi ÖSYM tarafından verildiği an mebpersonel.com sitemizde olacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@