banner476

Öğrenci karneleri bu yıl dağıtılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın okulların eylül ayına kadar kapatıldığını açıklamasıyla birlikte milyonlarca öğrencinin merak ettiği konu Öğrenci karneleri bu yıl dağıtılacak mı? detaylar haberimizde

Haberler 19.05.2020, 09:32
Öğrenci karneleri bu yıl dağıtılacak mı?

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısında eğitim camiası için kritik bir karar alındı. Milyonlarca öğrenci için 2019-2020 eğitim öğretim yılı kapatıldıı. Diğer bir deyişler okulların kapalı kalma süresi Eylül ayına kadar uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önceden yapılan açıklamaya göre de zaten öğrencilerin uzaktan eğitimde geçirdikleri sürelerin not ile değerlendirilmeyeceği ve bu seneye özel olmak şartıyla tüm öğrencilerin 1.dönem notları ile üst sınıfa geçtikleri duyurulmuştu. 

Tüm bunla göz önünde bulundurulduğunda öğrencilerin ikinci dönem herhangi bir notları bulunmadığı için,ayrıca koronavirüs ile mücadele kapsamında sosyal mesafe kurallarının önemli olduğu ve 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı gibi tüm kriterler göz önünde bulundurulduğunda öğrenciler için bu yıl karne dağıtımı pek muhtemelel görünmemektedir.

Ancak konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak resmi bir açıklama siz değerli okuyucularımı ile hemen paylaşılacaktır.

Yorumlar (3)
Özgür 3 ay önce
Zaten bu iletişim çağında 16 milyon karne kâğıt israfı. E-devletten de görebiliyor öğrenci ve veliler. İsterlerse kendileri çıktı alır...
Melek 3 ay önce
2 donem karne notlarıyla geçmeleri saçma geldi bana Peki 2 dönemde benim çocuğum taktir alabilirdi
Melek 3 ay önce
2 donem karne notlarıyla geçmeleri saçma geldi bana Peki 2 dönemde benim çocuğum taktir alabilirdi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@