banner476

Öğretmen Atama Mülakatları Bilgisayar Üzerinde Online Mı Yapılacak?

MEB’in, Haziran ayında 20 bin öğretmen ataması mülakatlarını koranavirüs salgını nedeniyle online olarak yapmayı planlandığı iddia ediliyor.

Haberler 13.05.2020, 21:25
Öğretmen Atama Mülakatları Bilgisayar Üzerinde Online Mı Yapılacak?

Mebpersonel.com olarak, Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 6-25 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak olan mülakatları koranavirüs salgını nedeniyle online olarak yapmaya planladığı bilgisine ulaştık.

Öğretmen atama mülakatlarına yaklaşık olarak 60 bin öğretmenin başvurması bekleniyor.

Birçok platformda mülakatların kaldırılması gerektiği yönünde talepler var çünkü mülakatlarda KPSS puanları yuvarlanıyor ve herkes mülakatlara girmeden mülakat sonuçlarının KPSS puanlarının olacağını biliyor.

 Böylesine bir süreçte 60 bin kişinin mülakata alınmasının riskli olduğu ve bu sebeplerden ötürü mülakatların yapılmadan KPSS Puanlarına göre atamaların yapılması talep ediliyor.

Mevcut kanun ve güvenlik soruşturma uygulamasının da kaldırılmasından ötürü mülakatların kaldırılması çok zor bir ihtimal olarak görünüyor.

MEB tarafından, 1-12 Haziranda yapılacak ön başvurular ile birlikte adaylara online mülakatlar için tarih ve saat bilgisi ile bilgi verileceği, e-devlet üzerinden mülakatları online olarak 6-25 Temmuz tarihleri arasında yapmak üzere bir çalışmasının olduğu ifade ediliyor

MEB yetkilerin bu konuda kesin bir karar vermedikleri önümüzdeki günlerde koranavirüs salgının gidişatına göre öğretmen atama mülakatların online yapılıp yapılmayacağı konusunda son kararı vermeleri bekleniyor.

Haberimizde belirtiğimiz üzere bu konuda kesin bir karar yok Mebpersonel.com olarak aldığımız duyum üzerine konuyu gündeme getirdik bu konuda MEB yetkililerin yapmış olduğu resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Mebpersonel.com olarak bu konudaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Telegram kanalımıza katılıp gelişmelerden anından haberdar olabilirsiniz.

öğretmen atamaları

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@