Öğretmen Hizmet Puanları Geriye Dönük İşlenmeyecek

Öğretmen Hizmet Puanları Geri Dönük İşlenmeyecek

Haberler 15.05.2020, 16:25 15.05.2020, 16:33
Öğretmen Hizmet Puanları Geriye Dönük İşlenmeyecek

Öğretmen Hizmet Puanları Geri Dönük İşlenmeyecek. Bu sabah mebpersonel.com olarak öğretmenlerin hizmet puanları ile ilgili değişim olacağını vurgulayan ve çok ses getiren bir haberi ilk olarak biz yapmıştık. Öğretmenlerin hizmet puanını ilgilendiren ve öğretmenler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan o haberi ve hizmet puanlarındaki değişimi hatırlayalım:
 

Artık yüksek lisans, doktora, uluslararası, ulusal bütün kültürel ,sanatsal ve sportif faaliyetlerde başarı gösteren hakemli dergilerde makaleleri olan etwinning projesinde çalışan TÜBİTAK projelerinde başarılı olan yani öğretmenin ulusal ve uluslararası objektif kriterlerle yaptığı ve kendini gösterdiği içinde olduğu bütün projelere de hizmet puanları geliyor.

Bu şu anlama geliyor tecrübeli öğretmenlerimizle genç dinamik vizyonel öğretmenlerimizi bir arada tutabileceğimiz aşağıdan yukarıya bir katma değer üretilecek bir sistemin ayak sesleri olacak.

Öğretmen hizmet puanlarını ilgilendiren ve yeni kriterler getiren bu sistem haberini paylaşınca öğretmenler sosyal medyada en çok şu soruyu sordu. "Geriye dönük şekilde olacak mı?" diye.

Bu haberimizde öğretmen hizmet puanları ile ilgili getirilen bu yeniliğin detaylarını yine mebpersonel.com farkıyla bulabileceksiniz. Dün Genel Müdür bu haberi duyurdu bakanın da bu yeniliği imzaladığını söyledi. Yine Genel Müdür yaptığı açıklamada puanların geriye dönük şekilde verilmeyeceğini belirtti. Yani öğretmen hizmet puanlarına getirilen bu yenilik yönetmelik tarihinin  yayınlanmasında itibaren geçerli olacak.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (10)
tokatlı 2 ay önce
ne yapalım, yeniden mi yüksek lisans yapalım.
Yükseklisanslı 2 ay önce
Aynen hocam bu adam teşvik amacıyla bizim gibileri cezalandırıyor mahkemelik olacaklar yine
Rizeli 2 ay önce
Malum sendika listeleri hazırlar.kim hangi projeye katılsın diye.
Aziz 2 ay önce
yine birilerine avantaj sağlama yönetmeliği.
Konya 2 ay önce
Böyle saçmalık var mi geçmiş zamanlarda yüksek lisans yapan insanın suçu ne verilmiyor
GİZEM 2 ay önce
Hizmet puanı ne işe yarıyor? Bir tek yer değiştirmede işe yarar onun için de emekliliğinin gelmesi lazım
Feyyaz 2 ay önce
İleri görüşlü olup zamanında yüksek lisans yapmak, açıköğretim kamu yönetimi bitirmek, kendini beklentisiz bir şekilde geliştirmek haksızlık olarak dönmemeli. Yüksek Lisans, doktorasını yönetmelikten önce yapanlarda yararlanmalı.
Ahmet 2 ay önce
yanlış haber yapmayalım lütfen. Yüksek lisans puanları geçmişe dönük işlenecek. Zaten bakan da geçmiş işlenmeyecek diye bir şey söylemedi açıklamasında. Yüksek lisans şu an Mebbiste bile görünen bir durumdur ve hizmet puanı verilecektir tabiki de.
Mimoza 2 ay önce
Hizmet puanı ne işe yarıyor? Vereceği üç beş puan 400 puanın olsa il içinde yer değiştiremiyorsun. Sınıf öğretmenleri için puanın hiç bir getirisi yok. Çocuk muyuz biz puan nedir Allah aşkına? Puan ne, ne işe yarar? Zannedersin bir özlük hakkı veriliyor. Doktora, yüksek lisans yapmış öğretmen ne yapsın puanı. Dağ başında okulda çalıştırdığınız öğretmenlere pozitif ayrımcılık yapında 5. yıldan sonra memleketlerine gidebilsinler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@