Öğretmen Hizmet Puanları Geriye Dönük İşlenmeyecek

Öğretmen Hizmet Puanları Geriye Dönük İşlenmeyecek

Öğretmen Hizmet Puanları Geri Dönük İşlenmeyecek

Öğretmen Hizmet Puanları Geri Dönük İşlenmeyecek. Bu sabah mebpersonel.com olarak öğretmenlerin hizmet puanları ile ilgili değişim olacağını vurgulayan ve çok ses getiren bir haberi ilk olarak biz yapmıştık. Öğretmenlerin hizmet puanını ilgilendiren ve öğretmenler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan o haberi ve hizmet puanlarındaki değişimi hatırlayalım:
 

Artık yüksek lisans, doktora, uluslararası, ulusal bütün kültürel ,sanatsal ve sportif faaliyetlerde başarı gösteren hakemli dergilerde makaleleri olan etwinning projesinde çalışan TÜBİTAK projelerinde başarılı olan yani öğretmenin ulusal ve uluslararası objektif kriterlerle yaptığı ve kendini gösterdiği içinde olduğu bütün projelere de hizmet puanları geliyor.

Bu şu anlama geliyor tecrübeli öğretmenlerimizle genç dinamik vizyonel öğretmenlerimizi bir arada tutabileceğimiz aşağıdan yukarıya bir katma değer üretilecek bir sistemin ayak sesleri olacak.

Öğretmen hizmet puanlarını ilgilendiren ve yeni kriterler getiren bu sistem haberini paylaşınca öğretmenler sosyal medyada en çok şu soruyu sordu. "Geriye dönük şekilde olacak mı?" diye.

Bu haberimizde öğretmen hizmet puanları ile ilgili getirilen bu yeniliğin detaylarını yine mebpersonel.com farkıyla bulabileceksiniz. Dün Genel Müdür bu haberi duyurdu bakanın da bu yeniliği imzaladığını söyledi. Yine Genel Müdür yaptığı açıklamada puanların geriye dönük şekilde verilmeyeceğini belirtti. Yani öğretmen hizmet puanlarına getirilen bu yenilik yönetmelik tarihinin  yayınlanmasında itibaren geçerli olacak.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Öğretmen Hizmet Puanları Geriye Dönük İşlenmeyecek

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum