Öğretmene Zırnık Yok!

Öğretmene Zırnık Yok!

Kamu personellerine ek ödeme var, öğretmene yok.

 Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yaklaşık 5 ay içerisinde oldukça fazla yayılan yeni tip koronavirüs sebebiyle bir çok ülkede olağanüstü tedbirler alınıyor.

 Tedbirlerin alındığı ve yasakların uygulandığı ülkelerin başında Türkiye geliyor. Ülkemizde çeşitli yaş gruplarının sokağa çıkma yasağı, iller arası seyahat kısıtlaması gibi bir çok önlem alınmıştı.

Bu süreçte Sağlık Bakanlığı, sağlık personeline 3 ay boyunca artırımlı maaş ödemesi gerçekleştirme kararı aldı. Nisan ayından haziran ayına kadar olan dönemde 4,5 milyar TL’lik kaynak sağlık personeline ayrıldı.

 Öte yandan Adalet Bakanlığı, bazı statüdeki personellerine 1.000 TL ikramiye verdi. PTT ise bu süreçte yorulan çalışanları için 2.000 TL ödeme yapacağını duyurdu.

Öğretmenler de bu süreçte EBA canlı yayınları, ödevlendirmeler ve öğrenciler ile sürekli iletişimde kalarak eğitim öğretimin sekteye uğramaması için canla başla çalıştı. Bazı öğretmenler vefa gruplarında yer aldı. Aralarında virüse yakalanıp hayatını kaybedenler de oldu.

 Dolayısıyla yıllardan beri öğretmene hiçbir ad altında verilmeyen ek ödeme yine verilmemiştir. Öğretmenlerin bu kadar dışlanması ve ötekileştirilmesi ilerleyen yıllarda toplumun kanayan yarası olarak karşımıza çıkacaktır.
 Bir çok kamu personelinin aldığı gibi doğu tazminatı başta olmak üzere en az 1.000 TL seyyanen maaş zammı ile 24 Kasım sebebiyle kasım ayında çift maaş verilerek ve eğitim öğretime hazırlık ödeneği en az 10.000 TL’ye çıkarılarak öğretmenlerin mağduriyetleri kısmen giderilmiş olacaktır.


Öğretmene Zırnık Yok!

Mebpersonel.com 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
60 Yorum