Öğretmene Zırnık Yok!

Kamu personellerine ek ödeme var, öğretmene yok.

Haberler 12.05.2020, 21:36
Öğretmene Zırnık Yok!

 Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yaklaşık 5 ay içerisinde oldukça fazla yayılan yeni tip koronavirüs sebebiyle bir çok ülkede olağanüstü tedbirler alınıyor.

 Tedbirlerin alındığı ve yasakların uygulandığı ülkelerin başında Türkiye geliyor. Ülkemizde çeşitli yaş gruplarının sokağa çıkma yasağı, iller arası seyahat kısıtlaması gibi bir çok önlem alınmıştı.

Bu süreçte Sağlık Bakanlığı, sağlık personeline 3 ay boyunca artırımlı maaş ödemesi gerçekleştirme kararı aldı. Nisan ayından haziran ayına kadar olan dönemde 4,5 milyar TL’lik kaynak sağlık personeline ayrıldı.

 Öte yandan Adalet Bakanlığı, bazı statüdeki personellerine 1.000 TL ikramiye verdi. PTT ise bu süreçte yorulan çalışanları için 2.000 TL ödeme yapacağını duyurdu.

Öğretmenler de bu süreçte EBA canlı yayınları, ödevlendirmeler ve öğrenciler ile sürekli iletişimde kalarak eğitim öğretimin sekteye uğramaması için canla başla çalıştı. Bazı öğretmenler vefa gruplarında yer aldı. Aralarında virüse yakalanıp hayatını kaybedenler de oldu.

 Dolayısıyla yıllardan beri öğretmene hiçbir ad altında verilmeyen ek ödeme yine verilmemiştir. Öğretmenlerin bu kadar dışlanması ve ötekileştirilmesi ilerleyen yıllarda toplumun kanayan yarası olarak karşımıza çıkacaktır.
 Bir çok kamu personelinin aldığı gibi doğu tazminatı başta olmak üzere en az 1.000 TL seyyanen maaş zammı ile 24 Kasım sebebiyle kasım ayında çift maaş verilerek ve eğitim öğretime hazırlık ödeneği en az 10.000 TL’ye çıkarılarak öğretmenlerin mağduriyetleri kısmen giderilmiş olacaktır.


şube müdürlüğü rotasyon

Mebpersonel.com 

Yorumlar (60)
Hasan 2 ay önce
Elimizdekileri almasınlar başka bir şey istemeyiz.
Ali can 2 ay önce
Nerede ogretmenlerin sedikasi
Berham 2 ay önce
Siz sürekli hükümet şakşakçılığı yaparsanız daha çok aç kalır öğretmen..
Saime Keskin 2 ay önce
Hangi dönemde öğretmen düşünülmüş ki,şimdide düşünsünler.Toplumları yaratan öğretmenlerdir .Ne zaman anlayacaklar değerimizi çok yazık.
nuri can mecit. 2 ay önce
haberin verilis sekli hic hos degil. "öğretmenler ağzını açmış, kopek gibi bekler görünümü" vermissiniz. sizi kiniyorum. ayrica ogretmen olarak ben su surecte devletten birsey istemiyorum. bu millet daha ne yapsin. varolsun devletim ve milletim.
eğitimci 2 ay önce
iyi hoş yzmışsınız da 10000 yani 10 bin tl eğitim öğretim ödeneği biraz değil çok abartı olmaz mı yazı okuyan birçok kişinin komiğine gidecektir
HAKAN 2 ay önce
haftda bir iki saat canlı derse gir ona da mırın kırın et, evde yan gel yat ek ders hesabı yap bir de ek ödeme mi istiyorsunuz? cidden yazıklar olsun bu kadar yozlaşmış bir camia olamaz
Öğretmen 2 ay önce
Bu nasıl bir haber...rezillik kardeşim kaldırın şunu..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@