Öğretmenler Canlı Derslerin Sürmesini İstiyor

Öğretmenler Canlı Derslerin Sürmesini İstiyor

Haberler 22.05.2020, 00:52
Öğretmenler Canlı Derslerin Sürmesini İstiyor

Öğretmenlerin yeni eğitim - öğretim döneminde de canlı derslere devam etme isteği üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Siz yeter ki isteyin. Biz her türlü olanağı sağlamaya hazırlarız." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, korona virüs sebebiyle bir süredir devam ettirdiği "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, Kars'ta görev yapan öğretmenlerle online sistem aracılığıyla buluştu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklama uyarınca Bakan Ziya Selçuk, yeni tip korona virüs salgını sebebiyle il ziyaretlerinin iptal edilmesi üzerine dijital ortamlar aracılığıyla gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, Kars'ta görevlerini sürdüren eğitimcilerle video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. yıldönümünde gerçekleşen buluşmaya, Ziya Selçuk bakanlık binasındaki toplantı salonundan, Kars'taki idareci ve çeşitli öğretmenler ise kendi evlerindeki sistemden katıldı. Meslektaşları buluşmada Ziya Öğretmeni Türk bayraklarıyla karşıladı.

Kars'ta görevlerini sürdüren öğretmenler Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak için Samsun'a çıkışının 101'inci yıl dönümünde hep bir ağızdan birlik ve beraberlik isteklerini paylaştılar. Ayrıca Kadir Gecesi'ne denk gelmesi sebebi ile de başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyaya sağlık ve huzur dilediler. Görüşmeye katılan öğretmenler, Kağızman ilçesinde yapılan operasyonda şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi’yi de unutmadılar ve evlerinin en özel köşelerine onun için de Türk bayrağı astılar.

Çeşitli Soru ve Öneriler Paylaşıldı

Buluşma esnasında öğretmenler Bakan Ziya Selçuk'a çeşitli sorular yönelttiler ve önerilerini paylaştılar. Ayrıca, edebiyat öğretmeni Ümmühan Tetik gençler için yazdığı şiiri okudu ve öğretmen Murat Erkmen'in küçük kızı da kendi yazdığı şiirle bu coşkuya katıldı.

Öğretmen Murat Çelik de görüşme esnasında ilçedeki eğitim seferberliğinde bahsetti. İhtiyaç sahibi öğrencilerin hp birlikte desteklendiğini ve hatta yeni doğum yapmış öğretmen arkadaşlarının bile uzaktan eğitim uygulamalarında öğrencilerini yalnız bırakmadığını, sürekli canlı dersler gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Öğretmenler gelen akademi isteği üzerine Bakan Ziya Selçuk, Karslı meslektaşlarına ulusal ve uluslararası akademisyenlerin desteği ile Kars Öğretmen Akademisi'nin bir an evvel kurulacağı haberini verdi.

Son olarak, öğretmenler tarafından 2020 - 2021 yılındaki yeni eğitim - öğretim sürecinde de canlı derslere devam edilmesi gerektiğinin belirtilmesi üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Siz yeter ki isteyin. Bizler gerekli koşulları ve her türlü imkanı sizler için sağlarız" dedi.

Karşılıklı iyi niyet ve dileklerin belirtilmesinin ardından görüşme sonlandırıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@