Öğretmenler dönem sonu seminerlerin uzaktan yapılmasını istiyor

Anket sonuçları açıklandı... Öğretmenler dönem sonu seminerlerin uzaktan yapılmasını istiyor

Haberler 07.06.2020, 14:02
Öğretmenler dönem sonu seminerlerin uzaktan yapılmasını istiyor

Mebpersonel.com olarak sosyal medya hesabımızdan yaptığımız Anket sonuçları açıklandı:  Öğretmenler dönem sonu seminerlerin uzaktan yapılmasını istiyor. Dün sosyal medya hesabımız üzerinden açtığımız seminer anketine yoğun bir öğretmen katılımı gerçekleşti. Öğretmenlerin kullandıkları oylara göre dönem sonu seminerlerin uzaktan eğitim yoluyla yapılması sonucu çıktı. 

Öğretmenlerin oylarını değerlendiriyoruz. Anketimize 8026 öğretmen oy kullanmış. Bu öğretmenlerin %81'i oylamada "online olarak yapılmalı" seçeneğini işaretlemiş. Yani özet olarak öğretmenlerimiz sene seminerinin tıpkı uzaktan eğitim süreci gibi online olarak yapılmasını istiyor. İşte anketimiz ve anket sonuçları:

Anketimize yapılan bazı yorumlar da şu şekilde:

 

Pandemi zamanını Neden öğretmenler okulların salonlarına toplanıp bildik cümleler ile eziyet yapılır.Uzaktan eğitim oluyorsa Uzaktan seminer de bal gibi olur. Evrak işi neticede


Bizim okuldaki ogretmen arkadaşlarımın çoğu 55 yaş ve üstü kişiler. Okulda olmalarının sağlıkları acısından olumsuz sonuçlar doğurabileceğini düşünüyorum.

Salgın tehlikesi devam ederken gereksiz bir hamle. Herkes toplantıları Online yapıyor. Öğretmenler odası ya da sınıflar kaç metrake ki mesafeli oturacak o kadar insan!

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@