Öğretmenler Kan Bağışı Yapmak İçin Yarıştı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ömer Serpil Özberber Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri öncülüğünde Kayseri’nin Talas ilçesindeki tüm öğretmenler, iftar sonrasında Türk Kızılayına kan bağışı yaptılar.

Haberler 21.05.2020, 20:14
Öğretmenler Kan Bağışı Yapmak İçin Yarıştı

Oruçlarını açtıktan sonra Talas ilçesi Dedeoğlu Parkı'nda biraraya gelen öğretmenler gerekli formları doldurduktan sonra girdikleri kontroller ışığında kan bağışında bulundular. Öğretmenlerle beraber ilçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de kan bağışında bulunarak Türk Kızılayına katkıda bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, "Hilal-i Ahmer, yani Türk Kızılayı, bizim kadim kurumlarımızdan birisidir, bu koronavirüs salgını sürecinde bir kan ihtiyacı oluştu. Biz de ilçe eğitim kadrosu olarak bu kan ihtiyacına kayıtsız kalamadık. Ülkemizde her şeyin öncüsü olan öğretmenlerimiz bu anlamda da desteklerini gösterdiler" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekinci, şu ana dek 600 civarında kan bağışında bulunduklarını, bugün de 150'ye yakın öğretmenin kan bağışında bulunacağını belirtirken, sözlerine “Daha fazla öğretmen arkadaşımız katılmak istiyordu fakat Ramazan dolayısıyla ancak bu kadar oldu. Buraya kadar gelen bütün meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Murat Eskici Bey de büyük bir erdem göstererek kampanyamızı destekledi. Bense buradan 350 gram hafiflemiş bir şekilde kan vererek ayrılıyorum. Kızılay çalışanı tüm arkadaşlarımız kan verme işlemi sırasında gerekli olan her türlü hijyenik şartı sağlıyorlar. Bir doktorumuz var ki sohbetiyle bizleri çok rahatlatıyor, tüm halkımızı kan vermeye davet ediyorum" şeklinde devam etti.

Hem Bayram Hem Kadir Gecesi

Talas’ta öğretmenlerin başlattığı kan bağışı kampanyasını destekleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı aynı zamanda da Kadir Gecesi, ne mutlu ki iki bayramı beraber kutluyoruz. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz" diyerek Kızılay Başkanının "Kan ver" çağrısına uyarak, Kızılay'ı her daim desteklemek amacıyla Milli Eğitim Müdürü ile birlikte kan bağışı yapmaya geldiklerini söyledi. İnsanların kan verme amacıyla birbiriyle adeta yarışmasının kendilerini ziyadesiyle sevindirdiğini belirten Eskici, “Güçlü bir ülkeyiz ve biz bu gücümüzü milletimize borçluyuz. Bu güç ile devletimize ve vatandaşlarımıza en iyi biçimde hizmet etme amacıyla bütün sivil toplum kuruluşlarının destekçisi olmaya çalışıyoruz. Ben de tüm genç kardeşlerimi Türk Kızılayına kan vermeye çağırıyorum" şeklinde konuştu.

Öğretmenlerin bu çağrısının ardından velilerin öncülüğünde ilçedeki kan bağışının artacağı öngörülüyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@