banner476

Öğretmenler Memleketlerine Gitsin!

Okulların açılma ihtimali zayıf, öğretmenler 2 aydır bekliyor.

Haberler 11.05.2020, 22:19
Öğretmenler Memleketlerine Gitsin!

Koronavirüs sebebiyle yaklaşık 7 haftadır kapalı olan okulların mayıs ayında açılma ihtimali doğmuş, bilim kurulu tavsiyesi ve bakanlığın kararı ile okulların kapalı kalma süresi mayıs ayı sonuna kadar uzamıştır.

 Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen yazıda öğretmenlerin idari izinli sayılması hususunda  il ve ilçelere bilgi verilmiştir.

 Bilim kurulu üyelerinin konuşmaları ve Türkiye’deki koronavirüs salgını tablosunun durumu ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un temmuz ve ağustos aylarında eğitim öğretim olmayacak açıklamalarından sonra okulların eylül öncesi açılma ihtimali neredeyse kalmamıştır.

 Türkiye’nin dört bir yanına memleketlerinden adeta bir tesbih boncuğu gibi dağılan öğretmenler 7 haftadır bulundukları il ve ilçede, görev mahallerini terk etmeden, sabırla beklemişlerdir.

 Bu öğretmenler, durumun değerlendirilerek Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın ortak karaları doğrultusunda şehirler arası seyahat izni beklemektedirler.

 Konuyla ilgili olarak yetkililerin açıklama yapması beklenmektedir.

Mebpersonel.com – Özel Haber

Yorumlar (38)
ATAYABEY 3 ay önce
ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN BU HABERİ YAYINLADINIZ.
Sedat 3 ay önce
Öğretmenler yatıyor diyenlere: Okuyup öğretmen olsaydın!!!!
40 3 ay önce
hadi inşAllah
Hasan 3 ay önce
Sırf öğretmene iş kesmek amaç başka bir şey yok. Arkadaş bu kadar basiretsiz olur mu meb. Durum belli Eylül e kadar kapattık diyeceksiniz. 1 Haziran da açılacakmış da boş hevesler riskli işler. Sanki bizim eğitim sistemi dünya da ilk 5 de biz de onu ayakta tutmaya çalışıyoruz. Canlı derse katılanlar belli katılamayan çok. Nerde eğitimde eşitlik hani. 3 kişiye ders anlatıyoruz. Işte şu kadar saat ders yapıldı öğretmen boş oturmadı olacak. Lüzumsuz işler. Sağlam duran kimse yok . Öğretmene laf çok ama el uzatan yok.
Derviş 3 ay önce
Müdürler okula çağırıyor ne memleketi
Müdür 3 ay önce
Başına müdür kadar taş düşsün, yalancıyı?
Sinem 3 ay önce
Nerde bekliyo hepsi gitti zaten
öğretmen 3 ay önce
Gitsinler gitsinler çok yoruldular. Maaş +ek Ders +tatil +dinlenme
okul idarecileri yerlerine EBA ya girislerini de yaptılar.
Oh gel keyfim gel.
Serkan g 3 ay önce
Yaz tatiline kadar bekler yazın ailemin olduğu memleketime giderim..şuan bekliyorum okul açılsın.ailem yaşlı insanlar onlarla zaman geçirmek en doğal hakkım..ama önce işimi bekliyorum..yaz tatili geldiğinde evime giderim..bizimde sonuçta bir ailemiz var
Öğretmen 3 ay önce
Allah rızası için bu duruma biran önce bir çözüm bulunsun biz de evimize gidebilelim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@