banner476

Öğretmenler şehir dışına çıkabilecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019-2020 eğitim öğretim yılının sona erdiğini duyurdu. Peki bu süreçten sonra öğretmenler şehir dışına çıkabilecekler mi?

Haberler 20.05.2020, 08:51 20.05.2020, 10:07
Öğretmenler şehir dışına çıkabilecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan kabine toplantısında koronavirüs salgın hastalığı sebebiyle 2019-2020 eğitim öğretim yılının bitirildiğini duyurdu. Diğer yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin normal okulların kapanma tarihi olan 19 hazian 2020 tarihine kadar devam edeceğinin duyurdu.

19 HAZİRAN TARİHİNDEN SONRA SEMİNERLER YAPILACAK MI?

Milli eğitim bakanlığı normal çalışma takvimine göre öğretmenlerim mesleki çalışmalarını yürüttükleri tarihiler 19 Haziran - 1 Temmuz.Bu konu ile ilgili milli eğitim bakanlığından resmi bir açıklama beklenmektedir. Ancak Milli Eğitim Bakanlığının koronavirüs hastalığı ile mücadelede sosyal mesafe ve kalabalık topluluklarının oluşmasını engellemek için yaklaşık 1 milyon öğretmeni okullara çağırmaması kuvvetle muhtemeldir.

ÖĞRETMENLER ŞEHİR DIŞINA ÇIKABİLECEKLER Mİ?

2019-2020 Eğitim öğretim yılının sona erdirilmesiyle birlikte öğretmenlerin merak ettiği konulardan bir diğeri öğretmenler şehir dışına çıkabilecekler mi? Yaşanan bu süreçte eğitim öğretime EBA üzeriden uzaktan devam eden öğretmenler bu süreçten sonrada çalışmalarını EBA üzeriden yürütebileceği için, önümüzdeki dönemlerde yapılacak sınavlarda görevli olmayan öğretmenler şehir dışına çıkabilmelidir.

Her yıl sene sonu ve sene başında yapılan seminerin ise tıpkı bu süreçteki eğitim öğretim gibi uzaktan eğitim yoluyla yapılmasının önünde hiç bir engel bulunmamaktadır.

Memleketlerinden,ailelerinden uzakta çalışan öğretmenler bu konuda milli eğitim bakanlığından resmi bir açıklama beklemektedirler.

mebpersonel.com/özel

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (4)
Lutfen izin verilsin 3 ay önce
Lutfen sayın bakanim ogretmenler icin izin verilsin. Memleketimizde degiliz ailemizden ayriyiz. Psikolojimiz çöktü resmen. Evden ogrencilerimize yetmeye calisiyoruz. Elbette Memleketimizden de bunu yapabiliriz. Lutfen bu konuda yardimci olun
Yahya 3 ay önce
Şehir dışına çıkmayan öğretmenmi kaldı Şaka yapmayın tümü olmasada çoğu mart ayında görev yerlerinden ayrıldı
Yahya Bayır 3 ay önce
Lütfen insanlarla dalga geçmeyin öğretmenler mart ayında hepsi olmasada çoğunluğu görev yerinden ayrıldı
KEREM YİĞİT 3 ay önce
Lütfen insanlarla dalga geçmeyin hepsi olmasada çoğunluğu mart ayında görev yerinden ayrıldı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@