banner476

Öğretmenler seminer çalışmalarını uzaktan yapabilecek mi?

Öğretmenler seminer çalışmalarının uzaktan yapabilecek mi?

Haberler 01.06.2020, 09:33 02.06.2020, 02:36
Öğretmenler seminer çalışmalarını uzaktan yapabilecek mi?

Korona virüs ile mücadele kapsamında okulların kapalı kalması ve 19 haziran tarine kadar uzaktan eğitime devam edilmesi kararı alınmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısında bilim kurulununda tavsiye kararları ile 2019-2020 eğitim öğretim yılının sonlandırıldığı ve okulların eylül ayında açılacağı , telafi eğitimlerinin ise eylül ayından sonra planlanacağı açıklandı.

Ancak öğretmenlerin 19 haziran tarihine kadar idari izinli sayılmasıyla birlikte bu tarihten sonra yapacakları seminer çalışmaları ile ilgili nasıl bir süreç işleyecek hala belirsizliğini koruyor.

Şehirler arası seyahat yasaklarınında kalkmasıyla birlikte ailesinden ayrı uzaktan çalışan binlerce öğretmen seminer çalışmalarının uzaktan yapılabileceği umuduyla milli eğitim bakanlığından resmi bir açıklama bekliyor.

Diğer yandan ülke çapında yaşanan korona virüs hastalığı sebebiyle sosyal mesafe ve kalabalık ortamların oluşmamasının önemli olduğu bu süreçte milli eğitim bakanlığı tarafından seminer çalışmalarının uzaktan yapılması kuvvetle muhtemeldir.

Resmi bir açıklama yapıldığı an siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@