Öğretmenlerimiz bu süreçte neler yapıyor?

Öğretmenlerimiz bu süreçte neler yapıyor? diyenlere Personel Genel Müdür Hamza AYDOĞDU cevap verdi Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitimde olan öğretmenlerimizin aslında bu süreçte çok şey yaptıklarını ancak bunun reklamını yapmadıklarını belirtti.

Haberler 15.05.2020, 12:03 15.05.2020, 12:24
Öğretmenlerimiz bu süreçte neler yapıyor?

Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitimde olan öğretmenlerimizin aslında bu süreçte çok şey yaptıklarını ancak bunun reklamını yapmadıklarını belirtti.

AYDOĞDU ,bu olağan üstü süreçte öğretmenlerin inanılmaz bir gayret içinde olduklarını aslında çok şeyler yaptıklarını ama bunun reklamını yapmadıklarının açıkladı.

AYDOĞDU bu konu ile ilgili açıklamalarını şu şekilde sürdürdü ;

"Bu süreçte öğretmenler çok şey yapıyor ama biz bunun reklamını yapmıyoruz,uzaktan eğitime katılan öğretmen sayımız 596 bin 211 , psikoloji destek grublarına katılan öğretmen sayımız 99 bin 216 , vefa destek grublaında çalışan öğretmen sayımız 43 bin, maske, dezenfaktan vb gibi  üretim çalışmalarına katılan öğretmen sayımız, Ölçme değerlendirme hizmetlerinde çalışan yani sınavlar için soru hazırlayan öğretmen sayımız 76 bin , kültürel faatliyetlerde çalışan öğretmenlerimiz 128 bin ve daha bir çok bilinmeyen alanda çalışan öğretmen sayımız 30 bin, Sonuç olarak öğretmenlerimiz gösteriş yapmadıkları için, reklam yapmadıkları için mütevazi oldukları için bazı kendini bilmezler eğitimciler ne yapıyorlar diyorlar.. Öğretmenlerimiz her yerdeler " dedi.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (3)
Hasan D. 2 ay önce
Matemtik öğretmeniyim 2 aydır Whatsapp tan günlük 20 30 soru geliyor sürekli. Canlı dersler var. Haftada 7 saat. Eba çalışmaları göndermesi kontrolü cabası. Üstüne üstlük kendi çocuğumun dersleri ödevleri ve günlük evdeki işler malum. Küçük çocuk da var bakmak gerekiyor. Yani kısaca okuldayken bu kadar yorulmadım açılsın okul bitsin bu zulüm
Bilsem-li 2 ay önce
Bilsem programında mecburen Cumartesi ve Pazar günü de ders yapılabiliyor. Cumartesi ve Pazar günleri Bilsemlerde hafta içi programının devamıdır. Kurs, egzersiz, atölye değildir. 2 ayda neredeyse 80 etkinlik paylaştık öğrencilerimizle. Fakat ekdersleri eksik yatırdılar. Mayısta çözüm bekliyoruz.
Birkan 2 ay önce
Habere görsel seçerken biraz daha hassas olunuz lütfen! Öğretmenlerimizin çalıştığını, boş durmadığını bizzat genel müdür açıklamalarıyla anlatan bir haberde el ense yapan kişi fotoğrafı!!
Bilinçli mi yapıyorsunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@