Okullar Ne Zaman Açılacak? Haziran? Ağustos? İşte Son Gelişmeler

Okullar Ne Zaman Açılacak? Haziran? Ağustos? İşte Son Gelişmeler

Okullar Ne Zaman Açılacak? Haziran? Ağustos? İşte Son Gelişmeler

Okullar Ne Zaman Açılacak? Haziran? Ağustos? İşte Son Gelişmeler. Okulların ne zaman açılacağı, okullarda yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerinin ne zaman devam edeceğiz sosyal medyada öğrenciler ve öğretmenler tarafından merak konusu oldu. Koronavirüs göstergelerinde iyileşmeler olması, ülkenin normalleşme sürecine geçiş aşamasında olması okulların açılacağı tarihi akıllara getiriyor.

Koronavirüsten dolayı yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerine Mart ayının 2. haftasından itibaren ara verilmişti. Bu süreçte dersler uzaktan eğitim EBA üzerinden yapılıyor. Normalleşme sürecine geçtiğimiz Mayıs ayının başından itibaren okulların ne zaman açılacağı ile ilgili açıklamalar mevcut.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulların ne zaman açılacağı ile ilgili sözlerini bir kez daha hatırlayalım.
 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Okullar şu tarihte açılacak kararını bakanlık olarak alma durumunda değiliz. Bütün bakanlıklardan görüş alınarak bir karar alınacak. Biz 1 Haziran’da kademeli olarak açılmasını istiyoruz ama süreç dinamik.

Bizim 1 Haziran için birden fazla planımız var. İnşallah her şey yolunda gider 1 Haziran’da okulları açarız. Ya da kısmi bir açılmaya gidebiliriz. Önümüzdeki haftalarda şartlara bakacağız, ilgili kuruluşlarla bakacağız ve değerlendireceğiz.

Bir öğrencimiz, çocuğumuz devamsızlıktan kalmadıysa bir üst sınıfa geçecek fakat sorumlu olarak geçecek. Biz çocuğun lehine olan kararı vermekteyiz. Yasal olarak da düzenleme yapıldı.

Okullar ne zaman açılacak? Okullar 1 Haziran'da mı açılacak? Bakan Selçuk'tan yeni açıklamalar…
“UZAKTAN EĞİTİM 31 MAYIS’A KADAR SÜRECEK”

Türkiye'de Avrupa'nın birçok ülkesinin nüfusundan daha fazla sayıda öğrenci olduğuna işaret eden Bakan Selçuk, alınan tüm kararların birçok hane halkını doğrudan ya da dolaylı olarak ilgilendirdiğini söyledi. Bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Kabine toplantısında ortaya çıkan görüşler çerçevesinde Uzaktan Eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.