Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Telafi Eğitimi Takvimi Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından telafi eğitimi takvimi açıklandı. Peki okullar ne zaman açılacak? Telafi eğitimi kaç hafta sürecek? Detaylar haberimizde...

Haberler 03.06.2020, 18:53
Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Telafi Eğitimi Takvimi Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı beklenen açıklamayı yaptı. Telafi eğitimi takvimi açıklandı. Peki okullar ne zaman açılacak? Detaylar Mebpersonel.com'da...

Açıklanan telafi eğitimi takvimine göre okullar 31 Ağustos'ta öğrencilere açılıyor. Telafi eğitimi öncelikle 3 hafta olarak uygulanacak. Destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla da yıl boyunca devam edecek.

Öğretmenleri dönem başı seminer takvimi belli değil. Eğer okulların açılışından 1 hafta öncesinde başlatılmasına karar verilirse, 24 Ağustos tarihinde mesleki çalışmaların başlaması gerekiyor.

3 haftalık telafi eğitiminden sonran 21 Eylül tarihinde yeni eğitim-öğretim yılının başlatılması planlanıyor.

İşte MEB tarafından yapılan o açıklama:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; bu süreçte öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal desteğe, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşılacağını belirterek telafi eğitimlerinin destekleme ve yetiştirme kursları ile yıl içerisinde süreceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde sürdürüldüğüne dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşıp, destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz." dedi. 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@