banner476

'Okulların açılması öncesinde bazı illerde, seçilen birkaç okulda, pilot uygulama ile yüz yüze eğitime başlanabilir..'

Sağlık Bakanlığı Bilim kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü sosyal medya hesabı üzeriden okulların açılmasıyla ilgili olarak kritik bir öneride bulundu..

Haberler 31.08.2020, 08:03 31.08.2020, 08:11
'Okulların açılması öncesinde bazı illerde, seçilen birkaç okulda,  pilot uygulama ile yüz yüze eğitime başlanabilir..'

Sağlık Bakanlığı Bilim kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü sosyal medya hesabı üzeriden okulların açılmasıyla ilgili olarak kritik bir öneride bulundu.

Kurul Üyesi Özlü,okulların açılması durumuyla ilgili olarak bazı illerde, seçilen birkaç okulda pilot uygulama ile yüz yüze eğitime başlanabileceğini önerdi.

Bilim kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'nün İfadeleri şu şekilde;

* "Okulların açılması öncesinde bazı illerde, seçilen birkaç okulda, kimi sınıflarda, belirlenen tüm kurallara uyularak, seyreltilmiş ve uzaktan eğitim destekli hibrit modelle, yüz yüze eğitime başlanabilir. Bu pilot uygulamanın çok yardımıcı olacağını düşünüyorum.

*"Okullarımızın alt yapı, ekipman ve personel olarak pandemi sürecine ne kadar hazır olduğunu görürüz, öngörülemeyen eksiklikler, hatalar, aksaklıklar ortaya çıkar. Pilot uygulamaya katılan öğretmen, okul çalışanı, öğrenciler ve aileleri enfeksiyon açısından yakından izlenir."

*"Pilot uygulamanın sonuçları, yöneticilerin, okulların açılması ve eğitimin nasıl olacağıyla ilgili doğru kararları vermelerinde yol gösterici olur. Topluma ve ailelere de çocukları okula gönderme konusunda yardımcı olabilir. "

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@