banner476

ÖSYM YKS için yeterli görevli bulamaz ise ne yapacak?

ÖSYM YKS için yeterli görevli bulamaz ise ne yapacak?

Haberler 20.05.2020, 10:03
ÖSYM YKS için yeterli görevli bulamaz ise ne yapacak?

Korona virüs ile mücadele kapsamında milyonlarca öğrencinin ter dökeceği YKS sınavının 27-28 Haziran tarihinde yapılacağı açıklanmıştı.

Bu sene yaşanan pandemi süreci sebebiyle öğrencilere YKS sınavında uzaktan eğitimde işlenen konulardan sorular sorulmayacak, diğer bir değişle öğrenciler 12.sınıf konularının sadece 1.döneminden sorumlu olacak.

Diğer yandan 27-28 Haziran tarihinde yapılacak YKS sınavı için ÖSYM sınavda görevli olacak öğretmenleri bulmaya çalışıyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen görevli işlemleri sırasında yeterli görev talebi olmadığı için resen görevlendirme yoluna gidildi ancak yine de yeterli sayıya ulaşılıp ulaşılmadığı konusunda ÖSYM’den herhangi bir açıklama yapıldı.

Bu seneye özel yaşanan korona virüs hastalığı sebebiyle sosyal mesafe kuralı gereği bir sınıfta 20 öğrencinin sınava girmesi de pek muhtemel görünmemektedir. Sınıflarda sınava girecek öğrencilerin daha az sayıda olması normalde gerekli olan görevli ihtiyacını da artırması muhtemeldir.

Tüm bu faktörlerin yanında ÖSYM nasıl bir yol izleyecek merak konusu olmuştur.

Kulislerde konuşulanlara göre ÖSYM’nin bu süreçte YKS sınavında tek gözetmen uygulamasına geçme gibi bir olası uygulamasından söz edilmektedir.Konuyla ilgili ÖSYM tarafından yapılacak resmi açıklama siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

mebpersonel.com/özel
 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (3)
suat 3 ay önce
bulur bulur rahat ol mesela bana görev çıkmadı
vatandas 3 ay önce
Sizin yaptığınız haksızlık ya okulları tatil yapıyorsunuz oda toplum sanki osym ygs sınava giren de toplum jeden haksızlık yapıyorsunuz ya bu sene de herkesin diplomasına göre not verin düşük olanları seneye girsin nutfen bunu baştan değerlendirmeyi yapın daha iyi olur nutfen bunu yapın
hasan 3 ay önce
Gözetmenlerin mutlaka öğretmen olması gerekmiyor. Bu kadar da saplantılı olmaya gerek yok.İsteyen bütün devlet memurları yapar bu isi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@