banner476

Özel okul ücretleri ödenecek mi?

31 Mayıs tarihine kadar uzaktan eğitime geçen Milli Eğitim Bakanlığında bu süreçte özel okul ücretleri ödenecek mi ? tartışmaları devam ediyor.

Haberler 18.05.2020, 13:27
Özel okul ücretleri ödenecek mi?

Ülkemizde yaşanan bu pandemi sürecinde milli eğitim bakanlığı radikal bir karar ile bugüne kadar yapılmayanı ilk kez yaptı ve okullardaki eğitimin geçici bir süreliğine uzaktan eğitim olarak yapılacağını açıkladı. Bu süreçten en çok yaşanan tartışmaların başında özel okullar geldi.

Yaşanan bu süreçte özel okullara eğitim ücreti ödenecek mi? Ödemelerini peşin yapan özel okul velilerin durumu ne olacak ? Özel okullara servis ve yemek ücreti ödemeleri yapılmaya devam edecek mi ? gibi sorular gündemde tartışma yaratmaya devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları tarafından yayımlanan resmi yazıda MEB özel okulların eğitim ücreti ödemeleri tartışmalarına son noktayı koydu.

Gönderilen resmi yazıda özel okulların kendi platformu üzeriden yapmış oldukları uzaktan eğitimin ve ilerleyen zamanlarda yapılacak telafi eğitimlerinin normal eğitimden sayılacağı için özel okul ücretlerinin normal zamanda olduğu şimdide ödenmesi gerektiğini belirtti. Diğer yandan özel okullar derneği tarafından yapılan açıklamada eğitim ücreti dışında velilerden alınan servis , yemek ücreti gibi ödemelerin velilere geri iade edilmesi gerektiği belirtildi.

İŞTE GÖNDERİLEN RESMİ YAZI

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@