banner476

Ramazan Bayramında, bayram namazı için camiler açık olacak mı 2020 ?

Bayram Namazı ve Camiler…

Haberler 12.05.2020, 08:05 12.05.2020, 08:06
Ramazan Bayramında, bayram namazı için camiler açık olacak mı 2020 ?

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle alınan tedbirlerden bir kısmı esnetilmeye başlanmışken ve ramazan ayında olduğumuz şu günlerde bayram namazı konusunda vatandaşların akıllarına camilerin açılıp açılmayacağı sorusu geldi.

 Bilindiği üzere 11 Mayıs 2020 tarihi itibariyle alışveriş merkezleri(AVM), berberler, kuaförler ve güzellik salonlarında tedbirler kapsamında bir açılış, esneme gerçekleştirildi ve bu iş yerleri açıldı.

 Bazı yaş gruplarına konulan yasaklar ise belirli gün ve saatler için esnetildi. 65 yaş üzeri vatandaşlar dışarı çıkma fırsatı buldu. Aynı fırsat 20 yaşın altındaki vatandaşlar için de geçerli oldu.

 Hal böyle olunca alınan tedbirlerin yumuşatılması dolayısıyla normalleşme adımlarının atılmaya başladığı anlamı çıktı.

Ramazan Bayramında, bayram namazı için camiler açık olacak mı?

 Bu durumda bayram namazına sayılı günler kala vatandaşlar da camilerin açılmasını istedi. Konuyla alakalı açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerin açılmasının şu an için gündemde olmadığını açıkladı.

 AVM, Berber, Kuaför ve Güzellik salonları açılırken camilerin açılmamasına veya açılma durumunun olmamasına bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

Mebpersonel.com – Özel Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@