banner476

Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın aile evinde bu bayram da hüzün var.

Öğretmenlik görevini yerine getirdiği Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönüş yolunda iken Tunceli’de önü kesilerek 23 yaşında şehit edilen Necmettin Yılmaz’ın aile evinde bu bayram da hüzün var.

Haberler 25.05.2020, 13:48
Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın aile evinde bu bayram da hüzün var.

Gümüşhane’ye bağlı Torul ilçesindeki Demirkapı köyünde bulunan Necmettin Öğretmen’in mezarını Ramazan Bayramı sebebiyle ziyaret eden babası Hamit Yılmaz, şehit oğlu olmadan dördüncü bayramı geçirdiklerini söyledi. Yoğun yağmur altında oğlunun Türk bayraklarıyla çevrelenmiş mezarında uzun zaman geçirip ve dualar eden baba Hamit Yılmaz, “Bu bayram oğlum olmadan geçen dördüncü bayram. Yine buruk ve yine üzüntülü. Evlat acısının izahı yok. Öğretmen, vatansever, bayrağını, milletini seven bir evladımızı Tunceli’de caniler katletti” dedi.

Başta şehit aileleri olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladığını belirten ve bir an evvel korona virüsün sona ermesi için dua eden baba Hamit Yılmaz, “Allah herkesin bayramını mübarek etsin. İnşallah bu virüs de en kısa zamanda kaybolur gider. Korona virüsten tüm İslam alemi ve memleketimiz bir an önce kurtulur diye her gün dualar ediyoruz. Evlatlarımız ise bizim her zaman kalbimizde. Onlar asla meftun olmadılar. Bütün şehit evlatlarımızın ruhları şad olsun. Şu anda da büyük bir fedakarlıkla görevlerini sürdüren bütün sağlık çalışanlarına ve güvenlik güçlerimize tek tek teşekkür ediyor, hepsinin bayramlarını kutluyorum” şeklinde konuştu.

2017 Yılında Şehit Olmuştu

2016 senesinde Şanlıurfa’ya bağlı Siverek ilçesindeki Çiftçibaşı İlkokulu’ndaki öğretmenlik görevine başlayan sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, henüz 8 aylık öğretmen iken 16 Haziran 2017 tarihinde yaz tatilini geçirmek amacıyla Şanlıurfa'dan memleketi olan Gümüşhane’nin Torul ilçesine dönüşünü yaparken, Tunceli - Erzincan karayolunun Pülümür bölgesinde PKK’lı cani teröristler tarafından aracı ateşe verildikten sonra kaçırılmıştı. Genç öğretmen Necmettin hocayı arama çalışmaları 27 gün boyunca aralıksız bir şekilde sürdürülmüş, arama çalışmaları sonucunda cansız bedenine ise 12 Temmuz 2017 tarihinde Pülümür çayında ulaşılmıştı. Genç öğretmen Necmettin Yılmaz'ın cenazesi 16 Temmuz 2017 tarihinde Gümüşhane’nin Torul ilçe merkezinde büyük bir kalabalığın katılımıyla düzenlenen tören sonrasında baba ocağı olan Demirkapı köyündeki aile mezarlığına defnedilmişti.

Bu vesileyle bizler de şehit düşmüş bütün kahraman öğretmenlerimizi, asker ve polislerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@