Seminer çalışmaları aynı ilin farklı ilçesinde neden yapılamıyor?

Öğretmenler 22 - 30 haziran tarihleri arasında yapacakları seminer çalışmalarını niçin görev yaptıkları il'in farklı ilçesin'de yapamıyor?

Haberler 08.06.2020, 09:29 08.06.2020, 11:29
Seminer çalışmaları aynı ilin farklı ilçesinde neden yapılamıyor?

Binlece öğretmen yaşanan koronavirüs salgın hastalığı sebeiyle görev idari izinli oldukları illerden ayrılmak zorunda kaldılar.Milli eğitim Bakanlığıda bu konuda çalışma yaparak  22 - 30 Haziran tarihleri arasında yapmaları gereken seminer çalışmalarını bu seneye özel şartıyla görev yaptıkları iller dışında yapmalarına imkan tanıdı.

Bu kapsamda geçtiğimiz hafta mebbis modülü üzeriden öğretmenlerden yapmak istedikleri illerin ve okulların tercih etmeleri istendi. 

Sistem üzeriden öğretmenler görev yaptıkları iller dışında istedikleri illeri ve ilçelerinde seminer çalışması yapabilmek için tercih yapabiliyor. Ancak görev yapıtığı ilin farklı ilçelerinde seminer çalışması yapabilmek için tercihte bulunamıyor.

Bu konuda mağdur olan öğretmenler özellikle görev yaptığı ilçe ile oturduğu ilçe farklı olan öğretmenler yaşanan bu pandemi sürecinde evlerinin yakınlarındaki okullarda seminerlerini yapabilmek için milli eğitim bakanlığından bir çalışma daha bekliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@