banner476

Seminer çalışmaları EBA üzerinden yapılabilir mi?

Öğretmenlerin sene sonu gerçekleştirecek oldukları seminerleri Eba üzerinden yapılabilir mi?

Haberler 10.06.2020, 10:31 10.06.2020, 10:56
Seminer çalışmaları EBA üzerinden yapılabilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu resmi yazı öğretmenlerin seminer çalışmalarını 22 - 30 Haziran tarihleri arasında okulların veya istedikleri illerdeki başka okullarda alabileceklerini duyurdu.

Bu karardan sonra bazı öğretmenlerde, yaşanan salgın döneminde sosyal mesafenin önemli olduğu bu günlerde özellikle bazı okulların fiziki imkanlarının yetersiz olduğu küçük toplantı salonlarında kalabalık öğretmen topluluklarının oluşacağı ve salgın riskinin artacağı endişesi doğdu.

Özellikle sınıf ve toplantı salonları küçük veya öğretmen sayıları çok olan bazı okullarda yüz yüze seminer çalışmaları yapılacak olması akıllara ister istemez bazı soru işaretleri getirdi.

Seminer çalışmalarının yüz yüze yapmasına alternatif olarak ise uzaktan eğitim sürecinin başarı bir şekilde ilerlemesinde en aktif rolü üstelenen EBA platformu öğretmenlerin seminer çalışmaları için kullanılabilir miydi ? soruları gündeme geldi.

Özellikle EBA platformu üzerinde uygulamada olan canlı sınıf özelliği okullara uyarlanıp, her okul belirledikleri saat ve günde EBA üzerinden tıpkı canlı ders gibi öğretmenleri ile çalışmalarını yürütebilir ve eğitimlerini uzaktan online şekilde verebilirdi.

Bu şekilde gelecekte eğitimin bir parçası olacak olan EBA sistemi daha aktif bir şekilde kullanılmış ve hizmetiçi eğitim çalışmalarında da kullanılmasının kapısı açılmış olabilirdi.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@