banner476

Seminer çalışmaları ertelenecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulların yüz yüze eğitime 21 Eylül tarihinde başlayacağını açıklamasından sonra öğretmenler için merak edilen bir diğer husus seminer çalışmalarının durumu. Seminer çalışmaları ertelenecek mi ? Yapılacak ise online mı yoksa yüz yüze mi yapılacak ? Detaylar haberimizde

Haberler 14.08.2020, 09:56
Seminer çalışmaları ertelenecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı bilim kurulu tavsiye kararları doğrultusunda okulların 31 Ağustos tarihinden sonra uzaktan eğitim olarak başlamasına ve yüz yüze eğitimin ise 21 Eylül tarihinde aşamalı ve seyreltilmiş olarak başlamasına karar verdi.

Günlerdir tartışma konusu olan okulların açılıp açılmayacağı konusu şimdilik netleşti.

Ancak öğretmenler için netleşmeyen bir diğer konu seminer çalışmalarının durumu oldu. 

Seminer çalışmaları ertelenecek mi?

Öğretmenlerin her eğitim öğretim yılı başı ve sonunda yaptıkları seminer çalışmaları ile ilgili olarak milli eğitim bakanlığı her hangi bir açıklama yapmadı. Öğretmenler bu konunun netleşmesi için milli eğitim bakanlığından bir açıklama bekliyor.

Ancak 31 Ağustos tarihinde uzaktan eğitimin başlayabilmesi için okul müdürlerinin öğretmenler ile toplantı yapıp öğretmenlere ders programı dağıtabilmesi için seminer çalışmalarının 24 ağustos tarihinde yüz yüze olacak şekilde başlaması kuvvetle muhtemel görünmektedir.

Konu ile ilgili olarak milli eğitim bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde yapılacak resmi açıklama siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@