banner476

Seminerler uzakta eğitim şeklinde mi olacak ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre öğretmenlerin dönem başı eylül Seminerleri 24 Ağustos'ta başlayacak. Peki Seminerler uzakta eğitim şeklinde mi olacak ?

Haberler 10.08.2020, 12:00
Seminerler uzakta eğitim şeklinde mi olacak ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre öğretmenlerin dönem başı eylül Seminerleri 24 Ağustos'ta başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Mesleki Çalışma Programı adı altında gerçekleştirilen seminerlerin konusu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken , gözler bugün kü kabine toplantısına çevrildi.

Gelen bilgilere göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün kü kabine toplantısında okulların açılma durumu ile ilgili olarak kabineye bilgi verecek.

Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanacak olan kabine toplantısında okulların 31 Ağustos tarihinde açılıp açılmayacağı konusunda kararda çıkabilir.

Kabin toplantsında çıkabilecek karara göre öğretmenlerin seminer çalışmaları ile ilgili olarak milli Eğitim Bakanlığıdan açıklama gelecektir.

Seminerler uzakta eğitim şeklinde mi olacak ?

Eğer Okulların 31 Ağustos tarihinde açılması kararı alınırsa öğretmenlerin de 24 Ağustos tarihinde başlayacak olan seminer çalışmalarının uzaktan olarak yapılması pek muhtemel görünmemektedir.

 Yine de konu ile ilgili olarak milli eğitim bakanlığı tarafından yapılacak resmi bir açıklama siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@