Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanmıyor

Yasak, özellikle bazı bölgelerde kağıt üzerinde kaldı.

Haberler 16.05.2020, 23:36 17.05.2020, 00:17
Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanmıyor

Koronavirüs salgını sebebiyle mart ayının ilk haftasından itibaren virüsün yayılımını önlemek amacıyla bilim kurulu tavsiyesi ve Cumhurbaşkanlığı emri ile İçişleri Bakanlığı’nca valiliklere tedbirler ve yasaklar kapsamında genelge gönderiliyor.

 20 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük vatandaşların belirli gün ve saatler dışında sokağa çıkması tamamen yasak. Bazı tatil günleri ve hafta sonlarında da Zonguldak ve 30 büyükşehirde sokağa çıkma uygulamasına gidilmişti.

 Özellikle doğu ve güneydoğu illerinde hem yaş kısıtlaması hem de sokağa çıkma yasağı konusunda kurallara riayet edilmediği, maskesiz girilmesi yasak yerlere girildiği, insanların iftar sofralarında toplandığı ve genele yayılmış bir vurdumduymazlık olduğu iddia ediliyor.

Öte yandan polis ve bekçiler başta olmak üzere kolluk kuvvetlerinin 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri vatandaşları genel olarak uyardığı ve cezai müeyyide uygulamadığı Türkiye genelinde kesilen toplam ceza tutarından belli olmaktadır.

 Gaziantep Valiliği ise bu süreçte kurallara uyulması noktasında en dikkatli şehirlerin başında yer aldı. Valilik, kurallara uymayanları affetmiyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@