banner476

Sorumluluk sınavı olan öğretmenler ne yapacak ?

Milli Eğitim Bakanlığı aldığı flaş karar ile seminer 22-30 haziran tarihleri arasındaki seminer çalışmalarının uzaktan yapılmasına karar verdi. Peki bu süreçte sorumluluk sınavı olan öğretmenler ne yapacak?

Haberler 18.06.2020, 08:51 18.06.2020, 09:06
Sorumluluk sınavı olan öğretmenler ne yapacak ?

Milli Eğitim Bakanlığı dün gece flaş açıklamayla birlikte öğretmenlerin 22-30 tarihleri arasındaki seminer çalışmalarını uzaktan yapabileceklerini açıkladı. Açıklanan bu karar ile birlikte yaklaşık 1 milyon öğretmen okullarına gitmeden uzaktan olacak şekilde seminer çalışmalarını yapacaklar.

Dİğer yandan milli eğitim bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımlandığı resmi bir yazı normalde öğrenciler için Eylül ayında yapılması gereken sorumluluk sınavlarınında 22 - 30 haziran tarihleri arasında yapılmasına karar vermişti.

Peki şimdi ne olacak ? Sorumluluk sınavı olan öğretmenler ne yapacak

Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığının önünde izleyeceği iki yol var ;

Bunlarda biri sorumluluk sınavları yine 22-30 tarihinde yapılacak. Sınav görevi olan öğretmen sıkı tedbirler ile okula gelip sınavını gerçekleştirecek. ,

Diğer bir şeçenek vaka sayılarının artığı bu günlerde bir çok öğretmen ve öğrencinin okullara gelmesine engel olmak amacıyla  sorumluluk sınavlarını ileri bir tarihe ertelemek.

Konuyla ilgili milli eğitim bakanlığının önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapması beklenmektedir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@