Şube Müdürlüğü Mülakatları iptal edilip yazılı puana göre atama yapılmalıdır.

513 Şube Müdürlüğü Mülakatları iptal edilip yazılı puana göre atama yapılmalıdır.

Haberler 10.05.2020, 20:07
Şube Müdürlüğü Mülakatları iptal edilip yazılı puana göre atama yapılmalıdır.

Şube müdürlüğü sınavına girip elenen bir öğretmenden mebpersonel.com sitemize  gelen mesajı siz değerli ziyaretçilermiz ile paylaşıyoruz.

Meb'in Üvey Evladı 2013 yılında yapılan Meb Şube Müdürlüğü sınavına girdim 76 yazılı puanı aldım mülakata girdim 60 puan verdiler elendim hakkımı aramadım demek ki sözlü de başarılı olamadım dedim.

2018 de tekrar sınav oldu bu defa daha iyi bir yazılı puan aldım 89.4 bu defa tamam dedim. Bakanımız da yeni adalet ve liyakat esas olacak diyor yazılı puana yakın mülakat puanları verilecek dedi ben de bu iş tamam dedim mülakat ta kesin yazılı puana yakın bir puan alırım dedim ve mülkata girdim mülakatta sorulan tüm sorulara doğru cevap verdim.

Sonuçların açıklanmasını bekledik umutla.

Sonuçlar açıklandı ben şok oldum yine uygun görülmemişim Şube Müdürlüğü için.

Mülakatta 80 puan verilerek elenmişim.

Şimdi diyeceksiniz 80 puanla eleme nasıl olur.  Meb yapınca bal gibi oluyormuş

. Mülkat öyle ayarlanmış ki sadece 90 ve üstü mülakat puanlari listeye girebildi.

Atama ortalaması 89.7 de kaldı. Yazılı puanın çok altında veya çok üstünde mülakat puanları verildi.

Birçok aday benim gibi mağdur oldu aldığımız yüksek yazılı puanları bizlere hatıra olarak kaldı.

İkinci defa meb beni mülkattan eledi.

Tek umudum sayın bakanımızdı demek ki onun bu adaletsizliklerden haberi yok.

Üvey evlat muamelesi ne zaman bitecek çok merak ediyorum ve bu haksızlıkları yapanlar nasıl huzurlu ve mutlu olabiliyorlar.

İslam dilinde bunun adı kul hakkı yemek değil midir.

Sadece benim sorunum değil bu çeşitli gruplarda paylaşılan mülakat listelerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Sayın bakanımızın bu adaletsizliği görmesini ve adaletsiz mülakat sonuçlarını iptal etmesini ve sadece yazılı puana göre atama yapmasını bir üvey evlat olarak talep ediyorum

Yorumlar (62)
Nermin Yıldız 3 ay önce
Hazır mahkeme kararları sonuçlanmışken mülakat olaylarını bitirmenin tam vaktidir.
Ahmet 3 ay önce
Adalet için sadece yazılı puan
Mülakatsız atama 3 ay önce
Yazılıdan 89.4 puan aldım 87 mülakat puanı verdiler 84 baraj puanla girenlerin çoğuna 95-100 mülakat puanı verilince puanım 211.sıradayken 880 lere geriledi.Bizlerde bu vatanın evlatlarıyız.Yüksek lisansım,2.lisansım var ama bunların anlamı yokmuş onu anladım.Kitaplarla uğraşmak yerine birilerine yalakalık yapsaymışım çok daha güzel yerlere gelebilirmişim.Haksızlık umarım giderilir.Teşekkürler bu haber için ayrıca
Ramzn 3 ay önce
93 yazılı puanıma 85 verilerek ilde birinci olmama rağmen mülakat sonrası sonlara attılar...Mülakatta 84 yazılısı olana 95 98 gb yüksek notlar verildi. ..hak hukık bumududr iptsl edilerek yazılıyla atanmalıyız
Ahmet 3 ay önce
Mülakat adaletsizliktir
Tulay 3 ay önce
Mülakat ile ilk 513 deki arkadaşların sırası geriye kaymıştır bu durumda mağduriyet yaratmıştır. Insanların sevki kırılmıştır. MEB bu durumu ihtiyaç kadar ek atama yaparak telafi edebilir.
Ahmet 3 ay önce
Bu ülkede bu haberler okundukça sınava inanç kalır mı? İnsanlar aylarını verip ailesinden zaman kısarak sınava hazırlanıyorlar .
Nurhayat 3 ay önce
şube müdürlüğü yazılı puanım 91.2 ancak mülakat puanım 82,6 ve elendim. Başarılı insanların önü açılmalı. Önüne taş konulmamalı. Ülkemizin dost ahbap ilişkisi ile bir yerlere gelenlere değil başarılı, zekasını ispatlamış kişilere ihtiyacı var. Yazılı puanımızla atanmamız geç de olsa adaleti getirecektir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@