Üniversitelerin Akademik Takvimleri Açıklandı!

YÖK açıklamasının ardından üniversiteler akademik takvimlerini açıklamaya başladı! İşte bazı üniversitelerin akademik takvimi…

Haberler 09.05.2020, 23:40
Üniversitelerin Akademik Takvimleri Açıklandı!

Yükseköğretim Kurulu başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre üniversiteler 15 Haziran tarihinden itibaren akademik takvimlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler. Bu açıklamanın adından birçok üniversite akademik takvimini kısa süre içerisinde açıkladı. Bazı üniversitelerin kararları öğrencileri mutlu ederken bazı üniversitelerin akademik takvimi öğrencilere isyan ettirdi. İşte bazı üniversitelerin akademik takvimleri…

Hacettepe Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi bahar dönemine ait derslerin sınavlarını 22 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında yapacak, bütünleme sınavı tarihleri ise 14 – 18 Eylül olarak açıklandı. Sınavların online olarak yapılması bekleniyor.

Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi bahar dönemi sınavları 28 Mayıs – 13 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. Herhangi bir geçerli sebeple sınava giremeyen öğrenciler mazeret sınavına girebilecek.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bahar dönemi final sınavları 1 – 13 Haziran tarihlerinde yapılacak. Sınavlar online ve ödev olarak yapılacak.

Ege Üniversitesi

Ege Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi dışındaki tüm fakülteler ödev, proje veya uygulama dosyası ile dönemi tamamlayacak. Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ise 8 – 21 Haziran tarihinde yapılacak. Bütünleme sınavları ise 22 Haziran – 5 Temmuz tarihlerinde yapılacağı açıklandı.

Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi Bahar Dönemi final sınavları 8 – 14 Haziran tarihlerinde yapılacak. Salgın hastalık nedeniyle yaz dersleri planlandı. Yapılamayan dersler bu dönemde yapılacak.

Bartın Üniversitesi

Bartın Üniversitesi bir anket çalışması başlatarak final sınavlarının nasıl yapılması gerektiğine dair öğrencilerine danıştı. Ankette yüz yüze veya online sınav seçenekleri bulunuyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@