banner476

Uzman ve Başöğretmenlik konusunda MEB'den açıklamalar

MEB'den Uzman ve Başöğretmenlik konusunda önemli açıklamalar.Uzman öğretmenlik ve Baş öğretmenlik tekrardan gündeme geliyor..

Haberler 15.05.2020, 09:28 15.05.2020, 10:01
Uzman ve Başöğretmenlik konusunda MEB'den açıklamalar

MEB'de daha önceki dönemlerde kısa bir süre uygulanan Uzman ve Başöğretmenlik kariyer basamakları raf'a kaldırılmıştı. Ancak MEB tekrardan Öğretmenlik Meslek Kanunu çerçevesinde öğretmenler için Uzman ve Başöğretmenlik kariyer basamaklarını gündeme aldı. Önümüzdeki süreçte çıkacak olan Öğretmenlik Meslek Kanunu içinde Uzman ve Başöğretmenlik kariyer basamakları tekrardan uygulamada olacak.

Konuyla ilgili olarak Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU ;

"Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığında Ziya Selçuk döneminde Öğretmenlik Meslek Kanunu 2023 vizyon belgesine girdi. Bir çok meslek sınıfının meslek kanunu var ancak 1 milyonlu camianın yok bizde bu süreçte öğretmenlik meslek kanunun taslağını hazırladık,bu kanunun mali boyutları olduğu için pandemi sürecinde ilgili bakanlıklar ile görüştük.Bu hazırlanan meslek kanunun içinde uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik var eğer bu meslek kanunu meclisten geçerse zaten Uzman ve Baş Öğretmenlik kanunlaşmış olacak."diye açıklamalarda bulundu

www.mebpersonel.com

Yorumlar (2)
Yusuf Yentürk 3 ay önce
MEB'in 20 yıldır tutarlı hiçbir icraat olmamıştır,bundan sonra da olmaz.
Adil 3 ay önce
Malum sen isterse olur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@