banner476

YKS deneme sınavı giriş

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen YKS deneme sınavı giriş ve kayıtlar devam ediyor.

Haberler 13.06.2020, 10:23
YKS deneme sınavı giriş

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya alınan YKS deneme sınavları devam ediyor. İki oturum halinde yapılan YKS deneme sınavlarının 2 tanesi geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Toplam 4 tane  ve 2 oturum halinde planlanan yks deneme sınavlarının 3.'sü birinci oturumu bu gün saat:19.00'da  ikinci oturumu ise saat:21.00'da yapılacak. Öğrencilerin bu sınavlara katılabilmesi için sınav öncesinde kayıt olmaları gerekmektedir.

SINAV KAYIT İÇİN TIKLAYIN

MEB tarafından yapılan bu yks deneme sınavlarında Birinci oturumda öğrencilere matematik 15 soru, Türk Dili ve Edebiyatı 15 soru, fizik 5 soru, kimya 5 soru, biyoloji 5 soru, tarih 5 soru, coğrafya 5 soru, felsefe 5 soru toplam 60 soru yöneltilecek.

Ayrıca MEB tarafından yapılan bu deneme sınavlarına mezun öğrencilerde katılıp kendiler değerlendirebilmektedir. Yapılan YKS deneme sınavlarının çözümü ise ortaöğretim genel müdürlüğü resmi youtube kanalında yayınlanmaktadır. Öğrenciler geçmiş YKS deneme sınavlarının çözümlerinede ortaöğretim genel müdürlüğü sitesinden ulaşabilmektedirler.

GEÇMİŞ YKS DENEME SINAVLARI ÇÖZÜMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@