YKS Görevini Onaylamıştım Fakat Sistemde Görünmüyor?

Öğretmenler Soruyor: ''YKS Görevini Onaylamıştım Fakat ÖSYM Sisteminde Görünmüyor? Peki Neden?''

Haberler 28.05.2020, 18:40 28.05.2020, 18:44
YKS Görevini Onaylamıştım Fakat Sistemde Görünmüyor?

Öğretmenlerin YKS görevlendirmeleri yapıldı. ÖSYM'nin görevli işlemleri sistemi üzerinden salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen şeklinde öğretmenler görevlendirildi. Görevlerini onaylayan öğretmenler Mebpersonel.com Facebook sayfamız üzerinden bize şu soruyu sordular: 

''YKS Görevini Onaylamıştım Fakat ÖSYM Sisteminde Görünmüyor? Peki Neden?''

Mebpersonel.com olarak bu soruyu cevaplayalım. 

ÖSYM sınav görevlendirmelerini yaptıktan sonra onay/iade bölümünü açar. Görev çıkan ve bu görevi onaylayan öğretmenlerin farklı bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Görevi iade eden öğretmenlerin görevleri, görev çıkmayan öğretmenlerin tercihine açılır. İade görev talebi isteyen öğretmenler bu görevlere talip olurlar. Bu görevler de dağıtıldıktan sonra görev çıkan öğretmenler onaylarlar ve başka bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

Tüm bu işlemlerden sonra öğretmenlerin sınav görevleri geçici bir süreliğine sistemde görünmez. Bir süre sonra (ortalama birkaç gün sonra) öğretmenlerin sınav görevi belgeleri hazırlanır ve sisteme yansıtılır. Bu ÖSYM'nin sisteminde rutin bir işlemdir. Yani şu an için sistemde görevlerin görünmüyor olması normaldir. Bir süre sonra görev belgeleri sistemde görünecektir.

Özetle sınav görevini onaylayan öğretmenler bir süre beklediklerinde görev belgelerine erişebileceklerdir.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@