Yks Türkiye geneli online deneme sınavı

Milli Eğiitm Bakanlığı tarafından iki oturum olarak düzenlenen Yks Türkiye geneli online deneme sınavı ilki bugün yapılacak ? Peki sınava kayıt olunur? sınav saat kaçta ? tüm detaylar haberimizde

Haberler 30.05.2020, 11:37 31.05.2020, 00:13
Yks Türkiye geneli online deneme sınavı

Korona virüs tedbirleri sebebiyle bu dönem eğitimlerini uzaktan eğitim olarak bitiren ve bu sene YKS sınavına girecek olan öğrencilere Milli eğitim bakanlığı tarafından sunulan desteklerine bir yenisi olan Yks Türkiye geneli online deneme sınavının ilki bugün yapılacak.

https://www.mebpersonel.com/eba-giris/eba-mini-deneme-giris-online-yks-deneme-h241947.html

Yks Türkiye geneli online deneme sınavına nasıl katılırım ?

Uzaktan online olarak yapılacak olan Yks Türkiye geneli online deneme sınavına öğrencilerin katılabilmesi için önceden kayıt olması gerekmektedir.

Yks Türkiye geneli online deneme sınavına nereden kayıt olabilirim ?

Bu sene ilk kez yapılacak olan Yks Türkiye geneli online deneme sınavlarına kayıt olmak için https://ogm.meb.gov.tr/www/cozumlu-cevrimici-mini-deneme-sinavlari-basliyor/icerik/954 adresini kullanmanız gerekmektedir.

KISA YOLDAN KAYIT İÇİN TIKLAYIN

Yks Türkiye geneli online deneme sınavı ne zaman başlayacak?

MEB tarafından iki oturum olarak uzaktan düzenlenecek olan Yks Türkiye geneli online deneme sınavı 30 mayıs tarihinde ilk oturum saat:19.00'da ikinci oturum ise saat:21.00'de başlayacak

Yks Türkiye geneli online deneme sınavı kaç sorudan oluşuyor ?

İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak şekilde olacak, saat 19.00'da başlayacak, 70 Dakika sürecek. Birinci oturumda öğrencilere matematik 15 soru, Türk Dili ve Edebiyatı 15 soru, fizik 5 soru, kimya 5 soru, biyoloji 5 soru, tarih 5 soru, coğrafya 5 soru, felsefe 5 soru toplam 60 soru yöneltilecek. 2 . Oturum İngilizce'den olacak saat 21.00'de yapılacak, 30 Dakika sürecek, 20 soru yer alacak.

Yks Türkiye geneli online deneme sınavı başladıktan sonra sınava giriş yapabilir miyim ?

Yks Türkiye geneli online deneme sınavı başladıktan sonra, sisteme giriş yapmak isteyen öğrencilere izin verilmeyecektir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@