banner476

Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmalarının Son Durağı: Kars

Korona virüs salgını sebebiyle bir süredir Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öncülüğünde devam ettirilen Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmalarının son durağı Kars oldu.

Haberler 22.05.2020, 01:08
Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmalarının Son Durağı: Kars

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda söz konusu buluşmanın adresi Kars'tı. Meslektaşları, online görüşme esnasında Ziya Öğretmeni Türk bayrakları ile karşıladı. Halihazırda Kars'ta öğretmenlik görevini sürdüren öğretmenler Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadeleyi başlatma amacıyla Samsun'a ayak basışının 101. yıldönümünde hep bir ağızdan birlik ve beraberlik dileklerini ilettiler, aynı zamanda mübarek Kadir Gecesi'nin de İslam alemi başta olmak üzere tüm dünyaya ve ülkemize sağlık ve huzur getirmesini dilediler. Ayrıca bir gün önce Kağızman ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi'nin acısının da henüz çok taze olması sebebiyle Türk bayrakları onun anılması için de evlerin en güzel köşesinde asılı durumdaydı.

Soru ve Öneriler Paylaşıldı

"Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında Kars’ta görev yapan öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a sorularını yönelttiler ve çeşitli önerilerini paylaştılar.

Kars’ta edebiyat öğretmeni olarak görev yapan Ümmühan Tetik, gençler için yazdığı şiiri okudu, öğretmen Murat Erkmen'in görüşmeye katılan ilkokul öğrencisi kızı da kendi yazdığı şiiriyle bu coşkuya katıldı. 

Öğretmenler, öğrencilerinin Kars’a gelme davetini Bakan Ziya Selçuk'a iletti. Çocuklar Ziya Öğretmenlerini top oynamak için okullarına davet ediyordu. Bakan Selçuk da memnuniyetle daveti kabul ettiğini ve korona virüs sonrası süreçte mutlaka icabet edeceğini söyledi. 

Kars'taki öğretmenlerin ayrıca öğretmen akademisi arzusu vardı. Bakan Selçuk meslektaşlarına, ulusal ve uluslararası birçok akademisyenin yardımıyla Kars Öğretmen Akademisi'nin bir an önce kurulacağının müjdesini verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel bazı selam isteklerini de kırmadı, öğretmen Kadriye Kaya'nın öğrencilerine "Sizi çok seviyorum" mesajını gönderdi.

Öğretmenlerin yeni eğitim - öğretim yılında da canlı derslere devam etme istekleri vardı. Ziya Öğretmen de "Siz yeter ki eğitime devam etmeyi isteyin. Bizler sizin için her türlü olanağı sağlarız." diye yanıt verdi.

Öğretmen Murat Çelik de ilçelerinde göze çarpan seferberliği anlattı. İhtiyaç sahibi öğrencilerin el birliği ile desteklendiğini ve yeni doğum yapmış öğretmenlerin dahi uzaktan eğitim sürecine katıldığını ve öğrencilerini korona virüs salgını sürecinde yalnız bırakmadıklarını, sürekli canlı dersler yaptıklarını belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@