Zorunlu hizmet affı gündemde yok

Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU yapmış olduğu yayında gündemde olan önemli konulara değindi.. Aydoğdu, öğretmenler için zorunlu hizmet affının gündemde olmadığını belirtti.

Haberler 15.05.2020, 09:15 15.05.2020, 10:00
Zorunlu hizmet affı gündemde yok

Koronavirüs ile mücadele döneminde uzaktan eğitim bir yandan sürerken diğer yandan ise milli eğitim bakanlığı yeni çalışmalar yapmakta ve bunları kamuoyu ile paylaşmaktadır.

Son olarak Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU gerçekleştirmiş zorunlu hizmet ile ilgili çalışmalar var mı ? sorusuna , geçmiş yıllarda periyodik olarak uygulamaya alınan zorunlu hizmet affının gündemlerinde olmadıklarını söyledi.

İşte MEB PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ HAMZA AYDOĞDU'NUN BU HUSUSTA AÇIKLAMALARI 

"Zorunlu hizmet affı en son eski Milli Mğitim Bakanımız Nimet Çubukçu zamanında yani 2010 yılında çıkarıldı. Eğer zorunlu hizmet affı getirirsek bundan önce zorunlu görevinin yapmış öğretmenlere ne deriz.Biz Türkiye'nin her yerinde Bayrağımızın dalgalandığı her yerde görevimizi yapmak zorundayız. Gündemimizde zorunlu hizmet affı yok."

www.mebpersonel.com -Özel HABER

Yorumlar (7)
af gelmelidir. 2 ay önce
gündemimizde af yok diyor hamza bey nimet çubukçu yaptı diyor. peki nimet çubukçu yine aynı hükümetin bakanı değil mi neden kendinden öncekilere yanlış gözüyle bakılıyor ayrıca zorunlu hizmet olmayan yerlerde de bayrak dalgalanıyor. zorunlu hizmet affı gündeme gelmelidir ve hakkımız olanı istiyoruz. zorunlu hizmet affı gelmelidir.
af gelmelidir. hakkımız 2 ay önce
o zaman sorarım hamza beye neden makumlara af geldi. cezası bitmiş olan mahkumlarda itiraz etsin biz cezayı çektik af gelmesin herkes cezasını ceksin desinler. Birilerini mutlu etmek için birileri mağdur edilmemelidir. zorunlu hizmet affı haktır. gelmelidir.
Adaletsiz 2 ay önce
O zaman daha önce niye geldi sayin hamza bey sorarim haksizlik asıl af gelmezse olur. Zorunlu hizmet affi bekliyoruz
Doğruya doğru 2 ay önce
Madem böyle düşünüyorsunuz sayın Aydoğdu bundan önce neden 4 defa af getirdiniz. Pardon sizin döneminizde gelmemiş o aflar o zaman neden size göre yapılan önceki yanlışları neden düzeltmiyorsunuz ! O afları geri çekmekle başlayabilirsiniz adaleti sağlamaya !
metin 2 ay önce
gelmeli artık
Fizikçi 2 ay önce
Harika bir haber doğru bir karar zorunlu hizmet affı kesinlikle gelmemelidir
ÖĞRETMEN 2 ay önce
Buradaki yorumları görünce bir öğretmen olarak öğretmenlere yapılan çoğu ithamların doğru olduğunu görüyorum,hamza hoca adil olacağız demiş bizden önceki hatalar bizi bağlamaz demiş herkes yine kendi derdine düşmüş,Allah için adil olun biraz zorunlu hizmet affı hak yemekten başka bir şey değildir, şartlar atanmadan önce de aynıydı atanmayı kabul etmeseydiniz baştan! Ortamlarda sonra haktan hukuktan bahsetmeyin yıllarca doğuda çalışmış hala gelemeyen on binlerce öğretmeni düşünün biraz bu kadar bencil olmayın herkesin hayatı zor,biraz samimi olun!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@