banner476

Zorunlu hizmet bölgesinde çalışan öğretmenlere artırımlı puan uygulaması geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile birlikte Zorunlu hizmet bölgesinde çalışan öğretmenlere artırımlı puan uygulaması geldi.

Haberler 19.06.2020, 00:55 19.06.2020, 17:50
Zorunlu hizmet bölgesinde çalışan öğretmenlere artırımlı puan uygulaması geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile birlikte zorunlu hizmet bölgesinde çalışan öğretmenlere artırımlı puan uygulaması geldi.

İşte Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yapılan o değişiklik ;

"Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan öğretmenlerden zorunlu çalışma öngörülen eğitim kurumlarında görev yapmaya devam edenler ve zorunlu çalışma öngörülmeyen eğitim kurumlarında görev yaptıktan sonra çeşitli nedenlerle zorunlu çalışma öngörülen eğitim kurumlarına atananların hizmet puanları, zorunlu çalışma öngörülen eğitim kurumlarında görev yaptıkları süreyle sınırlı olmak ve görev yapmakta oldukları hizmet alanı için öngörülen puan dikkate alınmak suretiyle her yıl için %50 artırılarak belirlenir.

Diğer bir deyişle zorunlu hizmet görevini tamamladıktan sonra yine zorunlu hizmet bölgesinde bir okula atanan öğretmen görev yaptığı okulda yüzde artırımlı puan alacak. Şu anki yönetmelikte zorunlu hizmetini tamamladığı okulda devam eden öğretmen artırımlı puan alırken bu okuldan ayrıldığında gitti okul zorunlu hizmet bölgesindeki okul olsa bile artırımlı puan alamıyor bu da mağduriyet yaratıyordu.

Yorumlar (2)
Deniz 4 ay önce
Puanlarımızın işletilmesi için dilekçe mi vereceğiz yoksa sistem otomatik olarak mı işleyecek, mebbiste ödül kayıtlarımız mevcut zaten
Seda 4 ay önce
Teşekkür belgesi için de verilecek mi bu puanlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@