1000 tl yardım parası başvuru sayfası

1000 tl yardım parası başvuru sayfası

1000 tl yardım parası başvuru sayfası Hükümet, korona virüs salgın hastalığı ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi kişilere 1000 tl sosyal yardım ilk 2 faz ödemeleri tamamladı. Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK 1000 tl sosyal ödemelerinde 3.faz için başvuruların başladığı duyurdu. Peki 1000 tl sosyal yardım ödemesi başvurusu nasıl yapılır? 1000 tl sosyal yardım ödemesi 3.faz başvurusu nasıl yapılır ? 1000 tl 3.faz sosyal yardım ödemesi nereden yapılır? Tüm sorularınızın cevapları haberimizde

1000 tl yardım parası başvuru sayfası Koronavirüs hastalığı ile mücadele kapsamında mücadele sosyal ve ekonomik alanda sürüyor. Hükümet koronavirüs ile mücadele kapsamında vatandaşını yalnız bırakmadı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamış olduğu istikrar kalkanı uygulaması ile ihtiyaç sahibi yaklaşık 4 milyon haneye 1000 tl sosyal yardım ödemelerinde ilk 2 faz tamamlandı.

İHTİYAÇ SAHİBİ KİŞİLERİN EVLERİNE TESLİM EDİLDİ

Salgın hastalık sebebiyle çalışamayan,gelir kaybı yaşayan ve sosyal yardım sistemine kayıtlı ailelere 1000 tl sosyal yardım ödemeleri ptt ve kolluk kuvvetler aracılıyla evlere kadar teslim edildi.

1000 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ TOPLAM 3 FAZ

Hükümetin açıklamış olduğu ekonomik istikrar kalkanı uygulaması altındaki bu 1000 tl sosyal yardım ödemeri 3 faz'da ödeniyor.Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK'un açıklamalarına göre 1000 tl sosyal yardım ödemelerinde ilk 2 fazda sosyal yardım sistemine kayıtlı her haneye başvuru yapmaksızın 1000 tl ödeme yapıldığı ancak 3.fazda ise ödemelerden önce başvuru alınacağı açıkladı. 

Yani 1000 tl sosyal yardım alabilmek için ihtiyac sahibi vatandaşların öncelikle başvuru yapması gerekecek.

3.faz 1000 tl sosyal ödemeleri başvuruları e devlet üzeriden alınacak.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK yapmış olduğu açıklamada sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi "0" olanların pazartesi, "2" olanların salı, "4" olanların çarşamba, "6" olanların perşembe ve "8" olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti.

İhtiyac sahibi kişiler e devlet üzerinde giril yapıp sistem üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu modülünde kendilerinden istenen bilgileri doldurarak bşavurularını yapabilirler.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

1000 tl yardım parası başvuru sayfası

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.