3 öğrencinin intihar girişimi: Bir aile okul yönetimini suçladı

3 öğrencinin intihar girişimi: Bir aile okul yönetimini suçladı

3 öğrencinin intihar girişimi: Bir aile okul yönetimini suçladı

Urfa’nın Hilvan ilçesi Bağlar Mahallesi'nde yer alan Kız Teknik ve Anadolu Lisesi’nde okuyan 15 yaşındaki Z.C., 15 yaşındaki M.K. ve 18 yaşındaki H.Ö., intihar girişiminde bulundu. Okula çağrılan sağlık ekiplerince Hilvan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan üç öğrencinin mideleri yıkandı. Öğrencilerden birinin annesi, çocukların okul yönetiminin baskı ve tehdidi sonrası intihar ettiklerini öne sürdü.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında polis ekipleri, öğrencilerin neden intihara kalkıştığı yönünde ailelerinin ifadesine başvurdu.

Gazete Duvar’dan Fatma Keber’in haberine göre, öğrencilerden birinin annesi, okul yönetimine yönelik iddialarda bulundu. Anne, okul müdürünün öğrencileri odasına çağırarak okuldan atmakla tehdit ettiğini söyledi.

"ÖĞRETMENLERİN YAPTIĞI BÜYÜK SUÇ"

Olay gününe dair konuşan anne, okul müdürünün yanlış davrandığını belirterek şunları söyledi: "Okul müdürü, çocukları Hilvan’da cinsel içerikli paylaşımların yer aldığı bir sosyal medya hesabını kullanmakla suçlamış. Odasına çağırıp ‘Disipline verildiniz, okuldan alınacaksınız, ailelerinizi aradık onlar da yolda geliyorlar, ancak evde oturup çocuk bakarsınız’ diye konuşmuş. Bizim kızlar da suçlu ama öğretmenlerin yaptığı daha büyük suç."

Çocukların ölebileceği ihtimaline dikkat çeken anne, "Tamam benim kızım yanlış yapmış olabilir ama bunlar da eğitimci. Bize söyleyip ondan sonra kızı çağırıp konuşulabilirdi. Onlar da olayın bu boyuta geleceğini tabii tahmin etmediler. Haliyle ifadeye çağırdılar bizleri de. Milli eğitim müdürü ile konuşacağım, okula gideceğim, müdürün de hocaların da dikkatli olması lazım" ifadelerini kullandı.

Öte yandan hastaneye kaldırılan iki öğrenci taburcu edildi. Birinin tedavisi ise sürüyor.

birgun

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

17 Yorum