banner476

Aksaray İçin Mutlu, MEB İçin Mutsuz Bir Haber

MEB Personel Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hamza Aydoğdu, Aksaray ili Valisi oldu.

Kamudan Haber 10.06.2020, 21:20 10.06.2020, 21:30
Aksaray İçin Mutlu, MEB İçin Mutsuz Bir Haber

Valiler kararnamesi dün yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre birçok ilin valisi değişti. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Müdürü Hamza Aydoğdu da Aksaray ili valisi olarak atandı. Efsane Genel Müdür Hamza Aydoğdu MEB’deki görevi boyunca yaptığı üstün hizmetlerle eğitim camiasının ve öğretmenlerin gönlünde adeta taht kurdu.
 

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevini yürütürken önemli işler başaran Hamza Aydoğdu, öğretmen camiasının en sevilen isimlerinden biri oldu. MEB’deki Genel Müdürlük görevinde toplamda 4 Bakan ile görev yapan Hamza Aydoğdu, MEB İnsan Kaynakları yeni adıyla MEB Personel Genel Müdürlüğünün değişmez ismi oldu.

Öğretmenlerin de memnuniyetini ve sevgisini kazanan Hamza Aydoğdu, “Öğretmen Dostu” olarak biliniyor. Özellikle atama bekleyen öğretmenler ve sözleşmeli öğretmenlerle kurduğu diyaloglar ve samimi sohbetler görev yaptığı sürede çok öne çıkmıştır. Gerek instagram hesabı üzerinden olsun , gerekse de Twitter hesabı üzerinden olsun kendisine mesaj atan herkesin talebine tek tek ayırt etmeden cevaplar verdiği için öğretmenler tarafından çok sevilen ve sayılan bir genel müdür olmuştur.

Hamza Aydoğdu’nun Aksaray Valisi olarak atanmasının ardından öğretmenlerin mesajlarını incelediğimizde üzülenleri de görüyoruz. Bazı mesajlarda “Aksaray için mutlu bir haber MEB için mutsuz bir haber” şeklinde görüşlerini belirten öğretmenler Hamza Aydoğdu’ya olan memnuniyetlerini dile getiriyor. Hamza Aydoğdu’nun Aksaray Valisi olarak atanması dün gece sosyal paylaşım sitesi twitterda adeta bomba etkisi yarattı. Birçok ilin valisi değişti fakat Aksaray ili valiliğine Hamza Aydoğdu’nun atanması Aksaray’ı trend topic yaptı. Haberin ardından sosyal medyaya akın eden öğretmenler Hamza Aydoğdu’yu etiketleyerek tebrik ve hayırlı olsun mesajlarını paylaştı. Hamza Aydoğdu da bu mesajlara kayıtsız kalmayarak kendisine atılan her tweeti RT yaptı.Eğitim Camiasının efsane Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, öğretmenler tarafından takdir edilen bir genel müdür ki genel müdürlük makamını görev yaptığı süre zarfında hep öğretmenlere açık tutmuş onları makamında ağırlayarak taleplerine çözüm önerileri geliştirmiş ve instagram hesabını ve twitter hesabını adeta öğretmenler için kullanmıştır. Bakanlığın öğretmenlere açılan tek yüzü olmayı başaran Hamza Aydoğdu eğitim camiasına kattıkları ve hizmetleri nedeniyle hep teşekkür ve takdirle anılacaktır.
Aksaray Valisi görevine atanan “Öğretmen Dostu” Hamza Aydoğdu’ya biz de hizmetleri için teşekkür eder, yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz.

Daha sonra öğretmenler Hamza Aydoğdu’ya olan sevgilerini açtıkları bir etiketle dile getirdiler. #HayırlıOlsunHamzaHoca diyen öğretmenlerin etikete attıkları bazı tweetler şöyle:

Aksaray Valisi olmuştur.MEB ailesi olarak hayırlı olsun diyoruz

-Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu böyle bir müdürdü işte, bir efsaneydi.
Hamza hocamız ve Aksaray için hayırlı olsun .

-Aksaray il olarak çok güzel bir valiye sahip oldunuz bilesiniz. En karizmatik vali Biz öğretmenler için ise hem gurur verici bir haber, biraz da hüzünlü bir haber oldu. İyi ki varsınız.


-41 ilin valisi değişti. Ama içlerinde öyle saygıdeğer bir insan var ki onun gidişi tüm öğretmen camiasını üzdü. Yine de nereye giderseniz gidin seviliyorsunuz sayın Yeni görevinizde başarılar dileriz. Allah utandırmasın.


-Artık kim bize bir İNŞ. ile moral verecek! Kim bizi 'arkadaşlar lütfen öğretmen olduğunuzu utanmayın' diye tatlı tatlı uyaracak. Kim bize 'kısa vadede isteğiniz olacak' diyecek.. kim kim kim ????Şuan PUTON bile üzgündür

-Aksaray'a (AY)DOĞDUSon çeyrekteki ay yüzü ifadesiYüzü olan güneş Aksaray Valisi olarak yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun inşallah sayın valim.Allah yar ve yardımcınız olsun. Dualarimiz sizinle
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@