Atama bekleyen öğretmen feryad etti; Akşener'e sarılarak ağladı

Atama bekleyen öğretmen feryad etti; Akşener'e sarılarak ağladı

Atama bekleyen öğretmen feryad etti; Akşener'e sarılarak ağladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’nın Pursaklar ve Keçiören ilçelerinde vatandaşlarla buluştu. Bu buluşmada bir vatandaş Akşener’e ağlayarak derdini anlattı. Genç kadın, Akşener'e “Sabahtan beri 20 kurum dolandım. İşsizim. Artık ne yapmam gerektiğini ben bilmiyorum. Ben ülkenin evladıyım, genciyim, 27 yaşındayım, tarih öğretmeniyim, atanamıyorum. Ben artık ne yapmalıyım” dedi. Akşener, yaşadığı sorunları anlatırken gözyaşlarını tutamayan genç kızı sarıldı. Genç kız teselli edilmeye çalışıldı. Akşener daha sonra genç kızdan telefon numarasını aldı.

Akşener Pursaklar’da da başka bir kadının dertlerini dinledi. Akşener’e dert yanan bir diğer kadın ise şu ifadeleri kullandı:


“Kendi adamlarımız bodrumda çalışıp işe gidiyor. Yediğimizi sayıyoruz. Üniversiteli çocukların psikolojisi bozuk, onu gördükçe benim havam daha iyice bozuluyor. Üniversiteli çocuklar uzman çavuş oluyor. Mahsuni Şerif bir türkü çığırıyor; ‘Muhtaç olmuş kuru soğana’ diyor. Bir çocuğuma iş bulamadım.”

Pursaklar’da tatlıcılık yapan bir esnaf, “İyi bir hayalle girdik ama hüsran sonuçlar var şu an gördüğünüz. Ekonomi, kanayan yara. Burada hiçbir şekilde siyasi görüş belirtmeden söylüyorum” ded
Akşener ile konuşan bir üniversite öğrencisi ise, “Bu yaşta hep ekonomiyi düşünüyorum. Niye düşünüyorum? Borsayı takip ediyorum. Dolar yükselecek mi, düşecek mi, onu takip ediyorum. Türk lirası ne kadar dibi görecek daha” diye konuştu.

Akşener’in “İşler nasıl” diye sorduğu bir kuyumcu, “Altın yatırım aracıydı daha önceden, şimdi yatırımdan çıktı. Eskiden bir düğün yapıldığı zaman 10 tane burma bilezik, iki zincir satardık. Şu anda bunların hiçbiri kalmadı. Bir set alıyorlar, iki alyans, bir de tek taş alabiliyorsa alıyor” açıklamalarında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.