banner476

Bakan Yılmaz'dan Ek Öğretmen Ataması Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Bakan Yılmaz'dan Ek Öğretmen Ataması Açıklaması.

Kamudan Haber 28.04.2018, 14:48 28.04.2018, 14:58
Bakan Yılmaz'dan Ek Öğretmen Ataması Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Bakan Yılmaz'dan Ek Öğretmen Ataması Açıklaması. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bugün Malatya'da kitap fuarına gitti. Bakan Yılmaz'a ek öğretmen ataması talebini ileten bir öğretmen adayı ek atama konusunda bakandan aldığı cevabı sosyal medyada öğretmen atamaları grubunda paylaştı. İşte Bakan Yılmaz'ın ek öğretmen ataması talebine verdiği cevap:

EDEBİYAT GRUBUNDAN MEVLÜT KARAASLAN HOCAMIZIN MESAJI:
(#MALATYA: Bakan Yılmaz, atamalarla ilgili olarak bu yıl ek atama olmayacağını, olursa da en fazla 10 bin ek atama olabileceğini söylemiş.)

Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, bugün 7.Malatya Kitap Fuarına katıldı. Bildiğiniz üzere Malatya'da olan kitap fuarlarında görev alıyordum. Ancak şu an Antalya'da olduğum için görev alamadım. Yayınevlerinin standında şu an görevli bulunan bizim gibi atama bekleyen görevli arkadaşımıza atamalarla ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümümüz ile ilgili Sayın bakanımıza ulaştırılmak üzere bir yazı yazmıştım. Yazıyı Bakanımıza ulaştıramamış ama korumalarına verebilmiş. Umarım korumalar sahibine ulaştırır. Atamalarla ilgili olarak bu yıl ek atama olmayacağını, olursa da en fazla 10 bin ek atama olabileceğini söylemiş.
Sayın Bakanımıza yazdığım yazıda üç önemli noktaya temas ettim.
1) Toplumuzun gelişmesi için devlet bütçesine geri dönüşümün sağlanması için atama bekleyen öğretmenlerin atanması,
2) Madem devlet bütçesi öğretmen alımına uyun değil o zaman öğretmenlerimizin özel okullara teşviki için özel okullarda öğretmenlere uygulanan kölelik sisteminin yerine özel okullarda öğretmenlere yönelik iyileştirmelerin yapılması gerektiğini,
3) Ülkemizin öğretmen mezunlarını öğretmenlik dışında kendi alanları ile ilgili iş olanaklarının arttırılması gerektiğini ifade ettim.

MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@