Bedelli Askerlik Gündemden Düşmüyor

Bedelli Askerlik Gündemden Düşmüyor

2018 yılı içinde çıkarılacağı iddia edilen bedelli askerlik gündemden düşmüyor. İşte detaylar...

 Bedelli askerlik, bilindiği üzere zaman zaman çıkarılan kanunlarla belirli miktar para ödemek şartıyla vatandaşların askerlik hizmetini yapmış sayılma durumudur. Son yıllara baktığımızda bedelli askerlik en son 2011 ve 2014 yıllarında çıkarılmıştır.

 Geçtiğimiz haftalarda özellikle sosyal medyada yayılan iddialara göre Mart-Nisan aylarında KHK ile bedelli askerliğin çıkarılacağı, 2018 yılı için yaş şartının 26 olacağı ve para miktarının ise 14-15 bin TL civarında olacağını siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştık.

 Peki 2018 yılı için bedelli askerlikte durum ne? Son açıklamalar neler? Bedelli askerlik KHK ile mi çıkacak? Bedelli askerlikten kimler yararlanabilecek? ve benzeri sorular yüz binlerce bakaya veya bedelli askerlik yapmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

 Geçtiğimiz aylarda hükümet yetkilileri bedelli askerlik konusunda kesin ve net bir şekilde çıkmayacağı bilgisini vermişti. Fakat yakın zamanda hem yetkililer, hem başbakan hem de Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın bedelli askerlik sorularına ''şu an'' gündemde yok cevabı verse de kesin ve net bir dil kullanarak çıkmayacağını ifade etmiyorlar. Bedelli askerliğin KHK ile 3-4 ay içinde çıkacağı iddiası da bu durumda güçlenmiş oluyor.

Bedelli Askerlik Gündemden Düşmüyor
 
 Bedelli askerlik konusu yaklaşık 3 aydır gündemdeki yerini koruyor. Özellikle sosyal medya üzerinden bedelli askerlik bekleyenler gündem oluşturmaya devam ediyor. Dolayısıyla bu talebi hükümet yetkilileri görmezden gelmeyecek ve bedelli askerlik çıkacaktır, diye düşünmekteyiz.

 Son olarak, son yıllarda çıkan bedelli askerlikle ilgili bilgileri paylaşalım:

 2011 YILI
 Yaş: 30
 Bedel: 30.000 TL

2014 YILI
Yaş: 27
Bedel: 18.000 TL


2018 YILI(İDDİA)
Yaş: 26
Bedel: 15.000 TL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12 Yorum